MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Spotkanie Filozoficzne: Wszyscy wiedzą

Arktyka, reż. Joe Penna, Islandia 2018, 97′

Opublikowano: 25 lutego 2019 Views: 612 Kino Centrum, Wydarzenia

Spotkanie z twórcami serialu HBO „Ślepnąc od świateł” i pokaz trzech odcinków serialu na kinowym ekranie

Kiedy: 27 lutego (środa), od godz. 18.00

Kino Centrum w CSW Toruń zaprasza na wyjątkowe wydarzenie – spotkanie z twórcami serialu HBO Ślepnąc od świateł i pokaz trzech odcinków serialu na kinowym ekranie.

Naszymi gośćmi będą:
– Krzysztof Skonieczny – reżyser i współscenarzysta serialu, występujący również w roli rapera Pioruna;
– Izabela Łopuch – producentka serialu i szefowa produkcji HBO Polska

Wstęp wolny!

Program:
godz. 18.00 – pokaz pierwszego odcinka  serialu; 
godz. 19.00 – spotkanie z twórcami
ok. godz. 20.00 – pokaz drugiego i trzeciego odcinka serialu

O serialu:
Opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.
Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler kokainy. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, ekskluzywne ubrania, drogi samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny – politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Kuba obraca się w gronie lokalnych gangsterów dowodzonych przez Stryja (Janusz Chabior), który – tak jak i on – ma tego samego szefa, Jacka (Robert Więckiewicz). Jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska). Kuba jest zmęczony swoim życiem – chciałby od niego uciec, wyjechać gdzieś daleko – kupuje więc dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień. Przez ten czas musi jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami – tymi, które podjął i które jeszcze przed nim. Czy Kuba podejmie walkę z własnymi demonami? Nowy polski serial HBO Europe Ślepnąc od świateł powstał na podstawie bestsellerowej powieści Jakuba Żulczyka. Całość serialu wyreżyserował Krzysztof Skonieczny, twórca Hardkor Disko. Scenariusz jest wspólnym dziełem Krzysztofa Skoniecznego i Jakuba Żulczyka. Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a operatorem zdjęć Michał Englert. W roli głównej zobaczymy debiutującego Kamila Nożyńskiego, któremu towarzyszą: Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Jan Frycz, Cezary Pazura oraz Janusz Chabior. W pozostałych rolach pojawią się: Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Ilona Ostrowska, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki oraz Krzysztof Skonieczny.

O twórcach:

Krzysztof Skonieczny (ur. 1983) – niezależny reżyser filmowy i teatralny, performer, producent, twórca teledysków, wideoprojekcji, fotografii oraz zdjęć filmowych, aktor teatralny i filmowy, założyciel i twórca konglomeratu artystycznego głębokiOFF, zainteresowany interdyscyplinarnym podejściem do sztuki. Założyciel konglomeratu artystycznego głębokiOFF. Reżyser i współscenarzysta serialu HBO „Ślepnąc od świateł” oraz pełnometrażowego debiutu „Hardkor Disko”, który sam wyprodukował. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w różnych dziedzinach. www.krzysztofskonieczny.com

Izabela Łopuch (ur. 1979) – head of Original Production HBO Polska, odpowiada za realizację seriali fabularnych i filmów dokumentalnych.
Odkąd w 2012 roku dołączyła do zespołu HBO, wyprodukowała lub była producentką wykonawczą seriali „Bez tajemnic”, „Wataha”, „Pakt” i „Ślepnąc od świateł”, 11 filmów dokumentalnych, w tym nagrodzonej Europejską Nagrodą Filmową i wpisanej na short listę Oscarową „Komunii” oraz kilku filmów fabularnych koprodukowanych przez HBO Europe.
Absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń