MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

SPOTKANIA KOPERNIKAŃSKIE: O gwiazdecznej nauce, dietetycznych regułach i kulinarnych...

Z ORGANKIEM O FILMACH: Zielona granica

Opublikowano: 20 października 2023 Views: 493 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Spotkanie filozoficzne z filmem: PRZEJŚCIA (pokaz przedpremierowy!)

Kiedy: 25 października, godz. 18.00

Kino Centrum oraz Gutek Film zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu PRZEJŚCIA w reżyserii Iry Sachsa.

Seans organizujemy w ramach cyklu „Spotkań filozoficznych z filmem”. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem prof. Krzysztofa Abriszewskiego z Instytutu Nauk o Kulturze UMK.

Bilety w cenie 14 zł ulgowy / 16 normalny
Link do rezerwacji elektronicznej: klik

Film dla widzów powyżej 18 roku życia!

Przejścia, czyli o współczesnych związkach w wersji tylko dla dorosłych. Multikulturowy Paryż, a w nim troje kochanków uwikłanych w ryzykowną grę w pożądanie. Gwiazda europejskiego kina Franz Rogowski, rozsławiony filmem Pachnidło Ben Whishaw oraz znana z Życia Adeli i Pięciu diabłów Adèle Exarchopoulos tworzą w głośnym dramacie Iry Sachsa erotyczny trójkąt, w którym seks i uczucia dają wybuchową mieszankę.

Jak na Paryż przystało, rewolucja zaczyna się w kawiarni. Świętujący zakończenie zdjęć filmowiec Tomas (Rogowski) poznaje Agathe (Exarchopoulos). Bez zastanowienia rzuca się w wir nowej namiętności, podczas gdy w mieszkaniu czeka na niego lojalny, wyrozumiały mąż Martin (Whishaw). Szukając osobistego spełnienia i emocjonalnych podniet, wszyscy troje eksplorują swoje ciała, uczucia i granice. Każde z nich będzie musiało zmierzyć się z pytaniami, na które nie są gotowi – i którym nie chcą stawiać czoła. Czy namiętność może iść w parze z pragnieniem założenia rodziny? Czy tworzymy relacje z miłości do kogoś, czy z miłości do siebie? Bezkompromisowy film o trójkącie i o nieokiełznanej miłości własnej, która potrafi zniszczyć każdego, kto znajdzie się w jej zasięgu. Przejścia to odważne, seksowne, ale jednocześnie zabawne i zmysłowe spojrzenie na współczesne relacje – dla widzów, którzy nie boją się spojrzeć w filmowe lustro.

Wydarzenie zostało objęte patronatem magazynu „Filozofuj”.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń