MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

IX Konferencja Sztuki Nowoczesnej. Sztuka amerykańska XX i XXI...

Kreatywne oprowadzanie po wystawie „Marek Żuławski. Malarstwo z kolekcji...

Opublikowano: 10 października 2023 Views: 615 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Spotkanie filozoficzne z filmem: POPRZEDNIE ŻYCIE

Kiedy: 11 października (środa), godz. 18.00

Kino Centrum oraz Gutek Film zapraszają na przedpremierowy pokaz filmu POPRZEDNIE ŻYCIE w reżyserii Celine Song.

Seans organizujemy w ramach cyklu „Spotkań filozoficznych z filmem”. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem prof. Krzysztofa Abriszewskiego z Instytutu Nauk o Kulturze UMK.

Bilety w cenie 14 zł ulgowy / 16 normalny
Link do rezerwacji elektronicznej: klik

Poprzednie życie to love story, która z lekkością i wdziękiem definiuje na nowo zasady ekranowego romansu, rozkochując w sobie widzów Sundance, Berlinale i fanów studia A24. To na wskroś współczesny film, który goi złamane serca, daje szansę miłości, godzi przeszłość z przyszłością, uczy rozstawać się bez gniewu i z nadzieją na nowy początek. Dokonuje przy tym niemożliwego: sprawia, że zakochacie się w każdym z trojga bohaterów.

In-Yun to koreańskie przekonanie, że ludzie zbliżają się do siebie, bo ich dusze poznały się w poprzednich wcieleniach. Nora (Greta Lee) i Hae Sung (Teo Yoo) dorastali razem w Korei Południowej. Rozdzieleni przez los jako dzieci, odnajdują się po latach dzięki mediom społecznościowym. W końcu miłosna i migrancka odyseja zaprowadzi oboje do Nowego Jorku. Nora jest już wtedy mężatką, a Hae Sung świeżo upieczonym singlem. „Co by było, gdyby?” – to pytanie nie przestaje kołatać w ich głowach. A także w głowie męża Nory (John Magaro), zaskoczonego nagłą wizytą Koreańczyka. „Poprzednie życie” przywołuje ducha trylogii Richarda Linklatera i najlepszych nowojorskich opowieści filmowych. Historii rozpiętej między Nowym Jorkiem i Seulem, nowoczesną technologią i upragnionym dotykiem, wspomnieniami i teraźniejszością, towarzyszą echa buddyjskiej refleksji nad przeznaczeniem i duchowym wymiarem relacji.

To nawiązanie jest nieprzypadkowe: reżyserka Poprzedniego życia pochodzi z Korei Południowej. Swój magiczny debiut, kolejny przebój od studia A24, okrzyknięty przez amerykańską krytykę „najlepszym filmem roku”, Celine Song osnuła wokół własnych wspomnień. W rezultacie powstała niezwykła historia o miłości, utraconych nadziejach i nowych szansach. I tej nieuchwytnej tęsknocie za poprzednim życiem, którą nosi w sobie każdy z nas.

Wydarzenie zostało objęte patronatem magazynu „Filozofuj”.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń