MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Przegląd wideoesejów – studenci kulturoznawstwa o twórczości Petera Greenawaya

DKF online!

Opublikowano: 2 marca 2020 Views: 1055 Kino Centrum, Wydarzenia

Spotkanie filozoficzne: Parasite

Kiedy: 4 marca (środa), godz. 18.00

Parasite, reż. Joon-ho Bong, Korea Południowa 2019, 132′

Kino Centrum, Instytut Filozofii UMK oraz Gutek Film zapraszają na specjalny pokaz filmu PARASITE Bonga Joon-ho nagrodzonego w tym roku czterema Oscarami w kategoriach najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz oryginalny oraz najlepszy film międzynarodowy! Seans organizujemy w ramach cyklu „Spotkań filozoficznych z filmem”. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem dr hab. Krzysztofa Abriszewskiego z Zakładu Filozofii Współczesnej w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on – mówi o reżyserze „Parasite” Quentin Tarantino, jeden z jego największych fanów. Potwierdził te słowa tegoroczny Festiwal w Cannes, gdzie w walce o Złotą Palmę „Parasite” Bong Joon-ho pokonał „Pewnego razu… w Hollywood”, oczarowując jury, światową krytykę i publiczność.

„Parasite” to mistrzowska i trzymająca w napięciu opowieść, w której czworo ludzi bez przyszłości wpada na pomysł przekrętu doskonałego. Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.

„Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Nowy film twórcy przebojów „Okja” i „Snowpiercer: Arka przyszłości” to wielki hit światowego kina i prawdziwy filmowy rollercoaster.

Wydarzenie zostało objęte patronatem magazynu Filozofuj.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń