MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Horzyca w Centrum – Osiem kobiet

OPOWIEŚCI O KOLORZE: W objęciach różu

Opublikowano: 14 marca 2023 Views: 611 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Spotkania filozoficzne z filmem – Sundown (pokaz przedpremierowy w Kinie Centrum!)

Kiedy: 22 marca (środa), godz. 18.00
 
Kino Centrum oraz Gutek Film zapraszają na pokaz filmu SUNDOWN w reżyserii Michela Franco.
Seans organizujemy w ramach cyklu Spotkań filozoficznych z filmem. Po projekcji odbędzie się dyskusja z udziałem prof. Krzysztofa Abriszewskiego z Instytutu Nauk o Kulturze UMK.
 
Bilety w cenie 14 zł ulgowy / 16 normalny (klik)
 
Najnowszy film Michela Franco (Opiekun, Nowy porządek) był objawieniem festiwalu w Wenecji. Sundown w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco przybierających nieoczekiwany obrót pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje.
Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem Sundown stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak?
Sundown to kolejne po Opiekunie ekranowe spotkanie Michela Franco z Timem Rothem, dla którego to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych ról w dorobku. Jego Neil do końca nie zdradza swoich tajemnic, w czym wspiera go reżyser, zwodząc nas i myląc tropy. I o tym także jest Sundown: o pozorach, którym chętnie ulegamy, oceniając, zamiast dociekać prawdy i zbyt łatwo biorąc piekło za raj.
 
Wydarzenie zostało objęte patronatem magazynu „Filozofuj”.
 
Zwiastun: 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń