MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Powrót, reż. Magdalena Łazarkiewicz, Polska 2018, 106′

Pewnego dnia, reż. Zsófia Szilágyi, Węgry 2018, 99′

Opublikowano: 20 kwietnia 2019 Views: 698 Kino Centrum, Wydarzenia

Seans filmu “Przewoźnik” i spotkanie z Magdą Jasińską i Asią Nadrowską

Kiedy: 30 kwietnia (wtorek), godz. 18.00

Kino Centrum zaprasza na pokaz specjalny i spotkanie z ekspertkami w ramach przeglądu filmowego towarzyszącego wystawie Do czysta Mariny Abramović.

Wstęp wolny!

PRZEWOŹNIK (2016)
Le passeur des Lieux / The Ferryman
reż. Gilles Delmas

Marina Abramović jako narratorka i autorka scenografii w filmowym eksperymencie łączącym fabułę i dokument muzyczny. Poetycka podróż do pierwotnych źródeł kultury i sztuki. Podążając za rytualnym tańcem postaci, odkrywamy związki człowieka z naturą i zbliżamy się do granic widzialnego świata. Za choreografię odpowiedzialny jest performer Damien Jalet, natomiast muzykę skomponował Ryuichi Sakamoto.

Po seansie porozmawiamy o inspiracjach Mariny Abramović – znaczeniu ciała, rytuału, ruchu i tańca w jej pracach i w sztuce performansu. Naszymi ekspertkami będą Magda Jasińska oraz Asia Nadrowska

Magdalena Jasińska – animatorka kultury, teatrolożka, animatorka społeczna, autorka projektów artystycznych i warsztatów. Specjalistka ds. teatru i interdyscyplinarnych przedsięwzięć kulturalnych w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Toruniu. Kierowniczka literacka Teatru Baj Pomorski (2011-2018). Absolwentka filologii polskiej ze specjalnością teatrologiczną UMK w Toruniu oraz Międzyuczelnianych Indywidualnych Studiów Humanistycznych “Artes Liberales”. Autorka książki „Za parawanem Zaczarowanego Świata” napisanej z myślą o jubileuszu Teatru Lalek Zaczarowany Świat oraz artykułów naukowych i recenzji teatralnych publikowanych na łamach czasopism teatralnych i na portalach internetowych. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu Komunikacji społecznej i PR w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu.

Joanna Nadrowska – tancerka, instruktorka, choreograf. W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie na specjalizacji taniec jazzowy pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego studiów pierwszego stopnia na kierunku Animacja społeczno-kulturalna. Od 2012 roku jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca. W 2015 r. stworzyła solo Co? Pomidor, które zostało zakwalifikowane do konkursu Solo Dance Contest w Gdańsku. Stworzyła pięć spektakli grupy szkoleniowej przy Sopockim Teatrze Tańca. Dwa we współpracy z Magdaleną Wójcik (Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności, Kawa, papierosy i próby) oraz trzy we współpracy z Grażyną Słaboń (Sys 212, Przypadki niekontrolowane, Punk Kontra Punkt). Współzałożycielka Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego (Nie mam nic do powiedzenia, Jasno czyli ciemno, Opowieść niepokojąca). Jako stypendystka Prezydenta Miasta Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego w 2016 r. stworzyła solo Po tamtej stronie. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne w trójmiejskich szkołach tańca.

 

Zwiastun filmu:

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń