MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Party, reż. Sally Potter, Wielka Brytania 2017, 71′

Teledysk w stylu Lyncha – warsztaty filmowe

Opublikowano: 8 stycznia 2018 Views: 1494 Kino Centrum, Wydarzenia

Powrót „Twin Peaks” – dyskusja krytyków filmowych

Kiedy: 11 stycznia (czwartek), godz. 18.00
Kino Centrum Sztuki Filmowej

Goście specjalni: Kaja Klimek i Michał Oleszczyk

Kaja Klimek – na Uniwersytecie Jagiellońskim przygotowuje pracę doktorską na temat zjawiska remiksu w kulturze popularnej. Tłumaczy filmy, czasem pisze o nich (kiedyś dla „Filmu”, Dwutygodnika i Filmwebu) i nieustannie o nich dyskutuje – również z dzieciakami w ramach programów edukacji filmowej NHEF, PISF i Filmoteki Szkolnej. Na Festiwalu Short Waves w Poznaniu zajmuje się polskim krótkim metrażem. Prowadziła Weekendowy Magazyn Filmowy w TVP, a obecnie prowadzi Hashtag Warsztat – YouTube’owego vloga poświęconego popkulturze i filmom.

Michał Oleszczyk – doktor filmoznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca Wydziału Artes Liberales UW. Krytyk filmowy i tłumacz, jego recenzje pojawiają się w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, w periodykach takich jak „Kino”, „Dwutygodnik” i „RogerEbert.com”. Laureat nagrody im. Krzysztofa Mętraka i stypendysta miesięcznika „Polityka”. W latach 2011–2013 programer i rzecznik festiwalu Off Plus Camera, którym zarządzał jako dyrektor artystyczny przy pierwszej edycji w 2008 roku. W latach 2013–2016 dyrektor artystyczny Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Autor książki „Gorycz wygnania: Kino Terence’a Daviesa” i współautor (wraz z Kubą Mikurdą) wywiadu-rzeki z Guyem Maddinem pt. „Kino wykolejone”. Prowadzi bloga „Ostatni fotel po prawej stronie”, który został wybrany Blogiem Roku w kategorii „Kultura” w konkursie Onetu w 2010 roku. Laureat nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Krytyka Filmowa”. Członek międzynarodowego stowarzyszenia krytyków filmowych FIPRESCI oraz Koła Piśmienictwa Filmowego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W latach 2012–2015 działacz organizacji Polish Filmmakers NYC, promującej polskie kino w Nowym Jorku. Pracę magisterską na filmoznawstwie obronił w roku 2006 (dotyczyła ona analizy formalnej i tematycznej filmu Terence’a Daviesa „Kres długiego dnia”). Pracę doktorską, poświęconą twórczości krytycznofilmowej Pauline Kael, obronił w roku 2012.

Autorzy zdjęć wykorzystanych na plakacie – Anna Jochymek (Kaja Klimek) oraz Sławomir Pultyn, Gdyńska Szkoła Filmowa (Michał Oleszczyk).

Wstęp wolny!

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń