MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Pokaz filmu Dziennik z podróży i spotkanie z TADEUSZEM...

JA CI POKAŻĘ… ROSYJSKIE BAJKI

Opublikowano: 13 listopada 2018 Views: 1386 Kino Centrum, Wydarzenia

POWRÓT – specjalny pokaz filmu z udziałem twórców!

Kiedy: 16 listopada (piątek), godz. 18.00

Kino Centrum Sztuki Filmowej oraz Camerimage Festival zapraszają na specjalny pokaz filmu POWRÓT z udziałem twórców!

Goście: Magdalena Łazarkiewicz – reżyserka, Wojciech Todorow – operator, Agnieszka Warchulska – aktorka

Bezpłatne wejściówki do odbioru w recepcji CSW

O filmie:

Dziewiętnastoletnia Urszula wraca do małego rodzinnego miasta po dwóch latach nieobecności. To nie jest łatwy powrót – w bardzo konserwatywnej społeczności nastolatka, która przebywała w niemieckim domu publicznym, mimo iż nie działo się to z jej woli, spotyka się z ostracyzmem. Urszuli wstydzą się nawet najbliżsi. Ale traktowana jak wyrzutek dziewczyna nie zamierza odgrywać roli ofiary. Buntuje się przeciw hipokryzji otoczenia, które rzekomo wyznając chrześcijański system wartości, zaprzecza mu swym postępowaniem.
„Co nie znaczy, że Powrót jest filmem antykościelnym czy antyreligijnym. Łatwo zresztą pokazać wiarę sprowadzaną do rytuałów i wyśmiewać jej odpustowość. A nam bardzo zależało, żeby takich prostych rozwiązań unikać” – mówi reżyserka filmu w wywiadzie. Historia opowiedziana w Powrocie jest oparta na faktach. Aby na ekranie uwiarygodnić ją jeszcze bardziej, rolę Urszuli powierzono aktorce utalentowanej, lecz szerzej nieznanej – świeżo upieczonej absolwentce szkoły teatralnej Sandrze Drzymalskiej.

O twórcach:

Magdalena Łazarkiewicz (ur. 1954) – reżyserka filmowa, teatralna i telewizyjna, scenarzystka. Autorka takich filmów, jak: Ostatni dzwonek, Odjazd, Białe małżeństwo, Na koniec świata, Maraton tańca.

Wojciech Todorow (ur. 1962) – autor zdjęć do filmów fabularnych i dokumentalnych, spektakli teatru telewizji i seriali.

Agnieszka Warchulska (ur. 1972) – polska aktorka teatralna i filmowa. Wybrane role filmowe: Cwał, Dług, Wieża, Teraz ja, Dlaczego nie, Przystań, Trick, 7 minut.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń