MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

21.03.2018 – Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem. „L’invité/Gość”

Do zakochania jeden krok, reż. Richard Loncraine, Wielka Brytania...

Opublikowano: 10 marca 2018 Views: 1486 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Pokaz filmu „Wieża. Jasny dzień” i spotkanie z aktorką, MAŁGORZATĄ SZCZERBOWSKĄ

Kiedy: 25 marca (niedziela), seans o godz. 18.00, spotkanie i rozmowa z gościem – ok. 19.45

Wieża. Jasny dzień, thriller psychologiczny, objawienie Festiwalu Filmowego w Gdyni, to debiut reżyserski Jagody Szelc, tegorocznej laureatki Paszportu „Polityki”. Film został zakwalifikowany do prestiżowej sekcji Forum 68. Berlinale.

Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej – małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) z kilkuletnim dzieckiem Niną odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra – Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starał się odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się co raz bardziej dziwne. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.

Wieża. Jasny dzień została nagrodzona podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni Nagrodą za Debiut Reżyserski, Nagrodą za Najlepszy Scenariusz i Nagrodą Onetu „Odkrycie Festiwalu” dla Jagody Szelc. Jagoda Szelc „jest supernową, która świeci oślepiającym, wewnętrznym światłem”, „rzadko spotyka się dziś takie kino”, „niezwykle satysfakcjonujący finał”, „z nerwową energią” – oceniają krytycy w zagranicznych mediach film „Wieża. Jasny dzień.” po projekcjach w ramach Berlinale.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

Zwiastun: 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń