MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wszyscy wiedzą, reż. Asghar Farhadi, Francja / Hiszpania /...

Bob Wilson’s Life @ Death of Marina Abramović –...

Opublikowano: 14 marca 2019 Views: 703 Kino Centrum, Wydarzenia

Pokaz filmu MONUMENT

Kiedy: 19 marca (wtorek), godz. 18.00

UWAGA! Informujemy, że z przyczyn losowych autorka filmu MONUMENT, Jagoda Szelc, nie dotrze do nas na wtorkowe spotkanie. Sam pokaz odbędzie się jednak zgodnie z planem o godz. 18.00. 

Dyplomowy film studentów wydziału aktorskiego łódzkiej filmówki, który okazuje się czymś więcej niż tylko ćwiczeniem stylistycznym. Podczas seansu Monumentu odczuwamy na własnej skórze atmosferę niepokoju, chaosu i oczekiwania na przełom, emanującą już z Wieży. Jasnego dnia. Jednocześnie jednak Jagoda Szelc nie ogranicza się do powtarzania rozwiązań wypracowanych w swoim rewelacyjnym debiucie. W Monumencie urodzona we Wrocławiu twórczyni jeszcze bardziej intensywnie flirtuje z konwencją horroru, w jego najbardziej wyrafinowanej psychologicznie odmianie. Nowy film Szelc zaczyna się niewinnie. Grupa studentów wyjeżdża na praktyki do prowincjonalnego hotelu, który jest czymś pomiędzy Szpitalem Przemienienia z filmu Żebrowskiego a Hasowskim Sanatorium pod Klepsydrą. Na miejscu bohaterowie spełniają coraz to nowe zachcianki surowej managerki, a także orientują się, że placówka oferuje swoim klientom zupełnie niestandardowe usługi. Jak młodzi ludzie odnajdą się w tej zaskakującej sytuacji? Jaki wpływ na ich zachowanie wywrze tytułowy Monument – tajemnicza budowla znajdująca się na terenie hotelu?

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

Zwiastun:

O autorce:

JAGODA SZELC (ur. 1984) – absolwentka Wydziału Grafiki ASP we Wrocławiu oraz Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Reżyserka, scenarzystka, montażystka. 

Wybrane nagrody i wyróżnienia:
Wieża. Jasny dzień – nagrody za debiut reżyserski i scenariusz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2017)
– Paszport POLITYKI (2018)
Monument (2018) – Nagroda Specjalna Jury w konkursie Inne Spojrzenie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (2018)

Filmografia:
Monument (2018), Wieża. Jasny dzień (2017), krótkie metraże: Taki pejzaż, Punkt wyjścia, Kichot, Rytuał przejścia, Aposiopesis.

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń