MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Trafikant, reż. Nikolaus Leytner, Austria / Niemcy 2018, 117′

W deszczowy dzień w Nowym Jorku, reż. Woody Allen,...

Opublikowano: 21 lipca 2019 Views: 1264 Kino Centrum, Wydarzenia

Movie Mówi Project: pokaz filmu ZWIERZĘTA i dyskusja z filmoznawczynią, dr Magdaleną Wichrowską

Kiedy: 20 sierpnia (wtorek), godz. 18.00

W ramach cyklu Movie Mówi Project zapraszamy na pokaz filmu ZWIERZĘTA i dyskusję z filmoznawczynią, dr Magdaleną Wichrowską.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

Znany z doskonałego Wymyku z 2011 roku Greg Zgliński serwuje widzom schizofreniczną jazdę bez trzymanki utrzymaną w stylu filmów Davida Lyncha i Romana Polańskiego. „Zwierzęta” to polsko-austriacko-szwajcarska koprodukcja czerpiąca z bogatego skarbca puzzle films, czyli filmowych zagadek, które za pomocą ciekawych narracyjnych rozwiązań zmuszają widza do nieustannego aktualizowania wiedzy o bohaterach i zamieszkiwanym przez nich świecie.

Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek – potrącenie owcy – rozpoczynający spiralę zagadek i niedorzeczności.

Dr Magdalena Wichrowska – filmoznawczyni; autorka książek i artykułów o tematyce filmowej, m.in. Szukając prawdy. Problem poetyki w polskim filmie dokumentalnym po roku 1989 i Bydgoszcz Movie; kierowniczka Zakładu Kultury Audiowizualnej przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.

Informacje o cyklu edukacyjnym Movie Mówi Project oraz jego dotychczasowych edycjach pod linkiem: klik

 

Zwiastun filmu:

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń