MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

The Square, reż. Ruben Östlund – pokaz przedpremierowy!

Bracia Lumière, reż. Thierry Frémaux, Francja 2016, 90′

Opublikowano: 23 sierpnia 2017 Views: 1284 Kino Centrum, Wydarzenia

Movie Mówi Project: Dzika – seans + dyskusja z dr Magdaleną Wichrowską

Kiedy: 31 sierpnia (czwartek), godz. 18.00
Kino Centrum

Dzika, reż. Nicolette Krebitz, Niemcy 2016, 97′

Film niemieckiej reżyserki opowiada historię wyzwalającej się kobiecej seksualności. Główna bohaterka na co dzień pracuje w firmie IT. Pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie i przerwać jego monotonię – zabiera do domu dzikiego wilka. Zwierzę uwalnia w niej od dawna utajone pragnienia i żądze. Ania coraz bardziej odrywa się od rzeczywistości, a granice między naturą i światem zaczynają się zacierać.

Ta anarchistyczna opowieść odsłania względność podziałów między światem ludzi i zwierząt. Do góry nogami zostaje odwrócony porządek społeczny i tłamszona przez patriarchat kobieca seksualność. Atmosferę budują starannie skomponowane poetyckie kadry i subtelne napięcia między główną bohaterką i jej towarzyszem – wilkiem. W tej nowoczesnej baśni do głosu dochodzą najdziksze siły i fantazje.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy, 14 zł normalny
Wydarzenie w ramach cyklu Movie Mówi Project

Movie Mówi Project jest programem edukacyjnym realizowanym przez Pracownię Kultury Medialnej działającą przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Jego autorką jest filmoznawczyni dr Magdalena Wichrowska.

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń