MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Kadr z filmu Moja matka

Moja matka, 19 stycznia, g. 20.30

kadr z filmu

Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy, 20 stycznia, g....

kadr z filmu

Opublikowano: 4 stycznia 2016 Views: 2197 Kino Centrum, Wydarzenia

Mini Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej

13-15 stycznia/ wstęp wolny

Wraz z Ambasadą Izraela w Polsce oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu zapraszamy młodzież szkół średnich na Mini Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej. Pokazy odbędą się w dniach od 13 do 15 stycznia 2016r. w CSW w Toruniu, w godzinach przedpołudniowych.Będą to darmowe pokazy zamknięte przeznaczone dla konkretnych klas szkół średnich Torunia. Jednorazowo mogą w nich uczestniczyć trzy/cztery klasy.

Program:
13 stycznia, środa
11.00 5 godzin do Paryża

14 stycznia, czwartek
11.00 Na końcu świata skręć w lewo

15 stycznia, piątek
11.00 Swat

Opis filmów:
5 godzin od Paryża reż. Leon Prudovsky, Izrael 2009, 90′
On jest rodowitym Izraelczykiem. Ona imigrantką z Rosji. On jest taksówkarzem, ona nauczycielką muzyki. On jest pozbawiony aspiracji, ona już dawno pozbyła się swoich. On boi się latać, a ona za chwilę ma samolot. W jakich tarapatach razem wylądują?

Na końcu świata skręć w lewo reż. Avi Nesher, Izrael/ Francja 2004, 91′
Rodzina z Indii osiedla się na południu Izraela. Są lata sześćdziesiąte. Najstarsza córka zaprzyjaźnia się z dziewczyną z Francji żyjącą w sąsiedztwie. Wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Film dotyka problematyki integracji, imigracji i uprzedzeń.

Swat reż. Avi Nesher, Izrael 2010, 112′
Jest lato 1968 roku. Nastoletni chłopak zatrudnia się u … swata, który przeżył holokaust. Życie obu mężczyzn zostanie na zawsze odmienione.

 

Filmy prezentowane w języku angielskim.

 

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”random” animation_effect=”bounce” album_title=”true” album_id=”244″]

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń