MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Spotkanie Filozoficzne: Portret kobiety w ogniu

Z ORGANKIEM O FILMACH: IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA

Opublikowano: 7 października 2019 Views: 544 Kino Centrum, Wydarzenia

“Letnie popołudnie” – pokaz i spotkanie z twórcami

Kiedy: 15 października (wtorek), godz. 18.00

Kino Centrum zaprasza na pokaz filmu Letnie popołudnie i spotkanie z twórcami

Goście: Youssef Ouarrak – reżyser, Dariusz Tokarz – producent
Prowadzenie: dr Aldona Kobus

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

Rezerwacja elektroniczna: klik

O filmie:

LETNIE POPOŁUDNIE opowiada historię Laury, a właściwie jednego dnia z jej życia. 25-latka swoje urodziny obchodzi na uroczystej kolacji u matki. Relacje między kobietami jednak są napięte, od kiedy Laura zamieszkała ze swoją dziewczyną Anielą. Matka, pomimo starań, nie potrafi zaakceptować tego związku. Gdy w trakcie kolacji po raz kolejny dochodzi do kłótni, Laura postanawia jak najszybciej wrócić do swojej ukochanej i wspólnie z nią celebrować swoje święto. Wsiadając do taksówki nie ma pojęcia, że to jedno letnie popołudnie zmieni całe jej życie.

LETNIE POPOŁUDNIE to obraz o młodych kobietach, które chcą być wolne, niezależne i pragną same decydować o swoim życiu. Historia boleśnie dotyka tematu nietolerancji i braku akceptacji osób LGBT.

LETNIE POPOŁUDNIE to pierwszy polski długometrażowy film nakręcony tzw. mastershotem, czyli na jednym ujęciu i w jeden dzień. Oglądając film czujemy, iż jest on kręcony w czasie rzeczywistym co sprawia, że realizm całej sytuacji jest dużo większy. Większość dialogów w filmie jest improwizowana i spontaniczna. Nie widzimy tego, co dzieje się poza kadrem. Widzimy tylko to, co widzi bohaterka. A reszty możemy się tylko domyślać…

W rolę Laury wciela się Maria Pawłowska, znana z takich produkcji, jak „Po prostu przyjaźń”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „W rytmie serca”. Partnerują jej m.in. Anna Moskal („53 wojny”, „Nina”) oraz Lucyna Szierok („Echo serca”, „Wojenne dziewczyny”). Za zdjęcia odpowiedzialna była znakomita Zofia Goraj.

O autorze:

Youssef Ouarrak – reżyser, montażysta, producent wykonawczy. Urodzony w północnej Europie, wychowany na skandynawskich wartościach, żył na czterech różnych kontynentach. Karierę marketingową rozpoczął po ukończeniu studiów biznesowych na jednym z uniwersytetów w Madrycie w Hiszpanii. Po niedługim czasie stwierdził, że kierunek nie był wystarczająco kreatywny. Potrzebował natychmiastowej zmiany. Jego marzenie zaczęło się spełniać w San Francisco, kiedy uczęszczał na Akademię Sztuki. Poznał tajniki i rzemiosło branży filmowej. Networking i zaangażowanie w niezliczone projekty były jednym z jego pierwszych celów. Studia zaczął jako scenarzysta przez pierwsze dwa lata, a następnie zmienił kierunek na reżyserię. Jego film krótkometrażowy („The Safest Place”) był trudnym filmem do nakręcenia. Zdjęcia odbywały się w niebezpiecznym mieście – Tijuana w Meksyku. Nie okazał strachu, ale poświęcenie i entuzjazm do ciężkiej pracy. „Breathe” to jego bardzo udany film krótkometrażowy, który wywołał szum na całym świecie. Wielokrotnie nagradzany, miał swoją światową premierę na festiwalu kwalifikacyjnym Oscar, Rhode Island International Film Festival. Zdobył główną nagrodę za najlepszą edycję, a następnie nagrodę dla najlepszego reżysera. Otrzymał łącznie 8 selekcji. Jego ostatni film krótkometrażowy, „Tabliczka Mnożenia”, znalazł się na końcowej liście w konkursie filmów krótkometrażowych na festiwalu filmowym w Cannes.

Zwiastun:

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń