MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Cud nad Wisłą – projekcja filmu niemego z muzyką...

Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka, reż. Ali Samadi...

Opublikowano: 28 lipca 2020 Views: 406 Kino Centrum

Jak być dobrą żoną – pokaz i dyskusja

Kino Centrum oraz Centrum Praw Kobiet – Oddział w Toruniu zapraszają:
JAK BYĆ DOBRĄ ŻONĄ – pokaz i dyskusja

Gościniami spotkania będą Marta Gralewska oraz Marta Kokorzycka – inicjatorki otwarcia oddziału Centrum Praw Kobiet w Toruniu.

Czwartek, 6 sierpnia, godz. 18.00.

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.
Link do rezerwacji elektronicznej:
https://goout.net/pl/bilety/jak-byc-dobra-zona-pokaz-i-dyskusja/jbfh/

Zwiastun filmu:


 
O filmie:
„Jak być dobrą żoną”, pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości, równości płci oraz o tym, że małżeństwo to prawdziwa szkoła przetrwania, po otwarciu kin we Francji dwukrotnie znalazła się na pierwszy miejscu francuskiego box office. W filmie z feminizmem i rewolucją seksualną w tle, które wywróciły dotychczasowy kształt świata, w głównej roli – dyrektorki prywatnej szkoły dla panien kształcącej przyszłe żony i panie domu – zobaczymy laureatkę Oscara i Złotej Palmy Juliette Binoche. Inspiracją do filmu były autentyczne poradniki dla kobiet oraz własne, rodzinne wspomnienia reżysera, Martina Provosta.

O toruńskim oddziale Centrum Praw Kobiet:
Misją Centrum Praw Kobiet jest działanie na rzecz przeciwdziałania wszelkim formom przemocy i dyskryminacji kobiet w życiu prywatnym, publicznym i zawodowym. Fundacja dąży do stworzenia warunków umożliwiających kobietom korzystanie z należnych im praw człowieka, w tym prawa do życia wolnego od przemocy i dyskryminacji oraz realizację konstytucyjnej zasady równouprawnienia płci.

W codziennej działalności oddziału w Toruniu planowane są różne formy aktywności. Przede wszystkim toruński oddział zamierza udzielać kompleksowego wsparcia (konsultacje prawne, psychologiczne, zawodowe, asysta w sądach, bezpieczne schronienie) kobietom, których prawa są łamane, które doświadczają przemocy lub dyskryminacji. Ważną rolą działalności CPK w Torunia odgrywać będą również szeroko rozumiane działania edukacyjne (szkolenia, warsztaty, publikacje).

Za Fundacją Centrum Praw Kobiet stoi 25 lat działalności i doświadczenia. Toruński oddział rozpoczął prace nad otwarciem na początku roku 2020.

Więcej o Centrum Praw Kobiet: www.cpk.org.pl.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń