MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

FILOZOFOWANIE Z DZIEĆMI / MIT

Jak powstaje książka? – warsztaty dla dzieci

Opublikowano: 22 listopada 2016 Views: 1658 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

FILMOPISANIE HISTORII – warsztaty z Inką Dowlasz

Kiedy: 10 grudnia (sobota), godz. 11.00–15.00

Centrum Sztuki Filmowej CSW zaprasza na kolejną odsłonę cyklu warsztatów FILMOPISANIE HISTORII. Grudniowe warsztaty będą poświęcone psychologii tworzenia, a konkretnie, wskazówkom, jak znaleźć, wydobyć i ułożyć opowieść z własnych i cudzych doświadczeń. Dowiemy się, jak pisać na scenie. Prowadzącą warsztaty będzie dr Inka Dowlasz psycholog, reżyser teatralny i dramaturg. Warsztaty odbędą się w sobotę, 10 grudnia, w godz. 11.0015.00. Zapraszamy do udziału osoby w wieku 1826 lat.
Zainteresowanych prosimy o zgłoszenia na adresy kuratorów CSF: piotr.wasniewski@csw.torun.pl lub radoslaw.osinski@csw.torun.pl.

Inka Dowlasz – absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu PWST w Krakowie oraz Wydziału Psychologii UJ, doktor sztuki teatralnej PWST. Reżyserowała w teatrach, m.in. „Czarownice z Salem” A. Millera (Teatr Współczesny w Szczecinie, 1984), adaptację „Kobiety z wydm” A. Kobo (Stary Teatr w Krakowie, 1992), inscenizację własnego scenariusza „Idź się leczyć” (Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego w Katowicach, 2006). „Lilie” L. H. Morstina, „Damy i Huzary” A. Fredry ( Polski Teatr w Wilnie, 2015). Autorka sztuk teatralnych, z których część zebrano i wydrukowano w tomach: „Bici biją” i „Porcelanowa lala”. Inscenizacje w oparciu o własne scenariusze: „Toksyczni Rodzice”, „Bici biją”, Wakacje w Holandii”, „Sytuacja bez wyjścia” ( w latach 1986 – 2010 w Teatrze Ludowym w Krakowie). „ Pułapki miłości” ( Wilno 2013), „Poznaj siebie Hiobie” ( Kraków 2015). Spektakl jej autorstwa „Elisabeth Waston – cichociemna” (Toruń 2010) grany z sukcesem w Kraju w W. Brytanii, na Litwie, w Szkocji i w Wiedniu. Prowadzi warsztaty i spotkania z publicznością w kraju i za granicą (Budapeszt, Londyn, Wilno, Saint Andreas). Jej spektakle połączone z warsztatami obejrzało ponad trzydzieści tysięcy widzów.
W swojej pracy reżyserskiej „całą energię ześrodkowuje na urzeczywistnianiu wewnętrznego obrazu trudnej rzeczywistości” (wstęp do adaptacji powieści Kena Wilbera „Śmiertelni nieśmiertelni”) ), a teatr definiuje jako „miejsce, w którym dusza rozpoznaje samą siebie” i „stwarza możliwości pracy nad sobą” („Inki Dowlasz Teatr Oczyszczenia” – Dialog nr 1 z 2008 r.)

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń