MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Edukacja na czerwiec!

Dziewczyna, która została królem

Dziewczyna, która została królem, reż. Mika Kaurismäki, Finlandia /...

Opublikowano: 23 maja 2016 Views: 3125 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Czerwcowe spotkania w kinie

Malgorzata Zajaczkowska

/ 2.06 (czwartek) godzina 20:00
Małgorzata Zajączkowska, aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka PWST w Warszawie. Ma na koncie występy u takich znakomitości, jak Andrzej Wajda („Danton”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”), Krzysztof Zanussi („Constans”, „Z dalekiego kraju”), Agnieszka Holland („Janosik. Prawdziwa historia”), Paul Mazursky („Wrogowie”) czy Woody Allen („Strzały na Broadwayu”)! Świetnie przyjęta i nagrodzona została jej ostatnia ekranowa rola w filmie „Noc Walpurgi”.

 

Janusz Zaorski

/ 7.06 (wtorek) godzina 20:00
Janusz Zaorski, reżyser filmowy, teatralny i telewizyjny, scenarzysta, producent. Laureat wielu prestiżowych polskich i międzynarodowych nagród za takie filmy, jak: „Baryton”, „Jezioro Bodeńskie”, „Matka Królów”, „Panny i wdowy”, „Szczęśliwego Nowego Jorku”, czy „Syberiada polska”. Autor niezwykle popularnej komedii „Piłkarski poker”, a także dokumentów portretujących polskich piłkarzy: „Biało-czerwono-czarny” i „Mundial biało-czerwonych: trzej przyjaciele z boiska”.

 

Michal Oleszczyk (fot. Sławomir Pultyn, Gdyńska Szkoła Filmowa)

(fot. Sławomir Pultyn, Gdyńska Szkoła Filmowa)

/ 9.06 (czwartek), godzina 20:00
Michał Oleszczyk, krytyk filmowy, filmoznawca, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni. Promotor polskiego kina za granicą. Jako autor współpracuje z takimi redakcjami, jak „Kino”, „Dwutygodnik” i amerykański portal „RogerEbert.com”. W jego bogatym dorobku publikacji znajdują się m.in. książki poświęcone twórczości twórczości Terrance’a Daviesa oraz Guya Maddina. Laureat prestiżowych nagród za dokonania w dziedzinie krytyki filmowej, w tym Nagrody im. Krzysztofa Mętraka (2005) oraz nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

 

10407281_1536083956679625_6048650363472489185_n

/ 25.06 (sobota)
Olga Bołądź, urodzona w Toruniu aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Absolwentka PWST w Krakowie oraz Stella Adler Academy of Acting and Theatre w Los Angeles. Popularność i uznanie zdobyła ekranowymi rolami w takich filmach jak: „Skrzydlate świnie”, „Nad życie”, „Służby specjalne” czy „Słaba płeć”. W czerwcu odsłoni swoją „Katarzynkę” na Piernikowej Alei Gwiazd w Toruniu.

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń