MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem

23.05.2018 – Spotkanie psychoanalizy z picturebookiem. „Wróg”

Majowe wydarzenia w Czytelni!

Opublikowano: 27 kwietnia 2018 Views: 1649 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Argentyńska lekcja – pokaz filmu dokumentalnego i spotkanie z autorem, Wojciechem Staroniem.

Kiedy: 11 maja (piątek), godz. 20.00

Kino Centrum Sztuki Filmowej CSW zaprasza na pokaz filmu dokumentalnego Argentyńska lekcja i spotkanie z autorem, Wojciechem Staroniem.

Wstęp wolny!

Wydarzenie towarzyszące wystawie 6,7 GB. Wystawa z pigułki prezentującej prace artystów z Chile i Argentyny. Wystawę można oglądać do 20 maja.

 

O filmie Argentyńska lekcja

W 1998 roku Wojciech Staroń nakręcił dokument Syberyjska lekcja o młodej nauczycielce, która wyjeżdża w okolice jeziora Bajkał, by uczyć ojczystego języka potomków polskich zesłańców. Po latach, już jako małżeństwo z dwójką dzieci, reżyser i jego bohaterka udają się do Argentyny. Dla ich synka będzie to nie tylko spotkanie z nowym językiem. Za sprawą argentyńskiej przyjaciółki mały Janek wkracza w fascynujący świat zabaw, ale pozna także nieznany mu dotychczas gorzki smak dzieciństwa, przedwcześnie skażonego dorosłymi problemami.

Zwiastun filmu:

O twórcy:

WOJCIECH STAROŃ (ur. 1973) – operator, reżyser filmów dokumentalnych, absolwent łódzkiej szkoły filmowej; Członek Polskiej Akademii Filmowej i Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

Wybrana filmografia: Bracia, Argentyńska lekcja, W stronę świata, Na chwilę, Pani Nikifor, Babilon.pl, El Misionero, Czas trwania, Syberyjska lekcja. Jako operator m.in. Pewnego razu w listopadzie, Ptaki śpiewają w Kigali, Mur, Papusza, Hel, Jeszcze nie wieczór, Plac zbawiciela, Mój Nikifor.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń