MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Przeżyć: metoda Houellebecqa, reż. Arno Hagers / Erik Lieshout...

Patti Cake$, reż. Geremy Jasper, USA 2017, 108

Opublikowano: 16 października 2017 Views: 10191 Archiwum

Wstęp na wernisaż wystawy Davida Lyncha „Silence and Dynamism”

W związku z ogromnym zainteresowaniem wernisażem wystawy Davida Lyncha „Silence and Dynamism”, który odbędzie się 12.11.2017 o godz. 17.00 w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu przy ul. Wały gen. Sikorskiego 13, informujemy o warunkach udziału w wernisażu.

Udział w wernisażu jest możliwy tylko dla osób posiadających zaproszenia.

Osoby, które otrzymają zaproszenia, prosimy o przesłanie potwierdzenia udziału na adres mailowy exhibition@camerimage.pl do dnia 5 listopada 2017. Brak potwierdzenia jest równoznaczny z rezygnacją z udziału.

Ważna informacja: okazanie papierowego zaproszenia jest warunkiem wstępu, dlatego prosimy o upewnienie się, że w dniu wernisażu mają Państwo swoje zaproszenie przy sobie.

Osoby z zaproszeniami będą mogły wejść do CSW od godz. 16.00 do 17.00. Po godzinie 17.00 zaproszenia tracą ważność, a możliwość wstępu otrzymają osoby bez zaproszeń, które będą mogły wziąć udział w wernisażu w miarę dostępności miejsc. W dniu wernisażu wstęp na wystawę będzie możliwy do godz. 19.30.

Uwaga! Ze względów bezpieczeństwa w przestrzeni CSW może przebywać ograniczona liczba osób. Osoby czekające na zewnątrz będą wpuszczane do środka po opuszczeniu budynku przez część zwiedzających.

 

Informujemy również, że istnieje możliwość promocyjnego zakupu publikacji wydawanej przez organizatorów specjalnie w związku z wystawą Davida Lyncha. Pierwsze 100 zamówień w przedsprzedaży będzie gratyfikowane zaproszeniem na wernisaż.

Publikacja poświęcona twórczości Davida Lyncha to drugi tom serii wydawniczej Fundacji Tumult, towarzyszącej Festiwalowi Camerimage i wystawom w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Autorami poszczególnych tekstów są krytycy filmowi – laureaci i wyróżnieni w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka. Za redakcję odpowiadają dr Anna Osmólska-Mętrak i dr Radosław Osiński. Publikowane tutaj po raz pierwszy eseje przybliżają w różnorakich kontekstach artystycznych i kulturowych krótko- i pełnometrażowe filmy Lyncha, jak i jego dokonania telewizyjne, muzyczne i reklamowe. Wydawnictwo służyć ma popularyzacji w Polsce dorobku reżysera, a także pełnić rolę źródła wiedzy i warsztatowych inspiracji dla wszystkich zainteresowanych sztuką ruchomych obrazów oraz krytyką filmową.

Zakupu książki można będzie dokonać online na http://ksiegarniasztuki.pl/ od poniedziałku 23 października, od godz. 12.00, a zakupiony egzemplarz publikacji wraz zaproszeniem odebrać:

  • w piątek (10 listopada) i sobotę (11 listopada), w godz. 10.00–18.00
  • lub w dniu wernisażu (niedziela 12 listopada), w godz. od 12.00–16.00

w Księgarni Sztuki w CSW przy Wałach Gen. Sikorskiego 13 w Toruniu.

Przypominamy, że karta wstępu CAMERIMAGE uprawnia do bezpłatnego wstępu na wystawę (z wyłączeniem wernisażu) w czasie tygodnia festiwalowego (13–18.11.2017).

 

Podczas trwania festiwalu CAMERIMAGE zapraszamy ponadto na:

Spotkanie z reżyserem poświęcone Medytacji Transcendentalnej – w poniedziałek 13 listopada, o godz. 15.00 w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu.
Przed spotkaniem z Artystą zapraszamy również do Dworu Artusa na pokaz filmu dokumentalnego „Meditation, Creativity, Peace”, który rozpocznie się o godzinie 12.30.
Wstęp zarówno na seans o 12.30, jak i na spotkanie o 15.00 jest wolny!
Nie obowiązują zaproszenia ani zapisy. Wstęp w miarę dostępności miejsc.

Film „Meditation, Creativity, Peace” będzie można również zobaczyć w Kinie Centrum w CSW w poniedziałek, 13 listopada, o godzinie 20.00. Wstęp wolny!
Więcej informacji tutaj → www.camerimage.pl

Ze względu na duże zainteresowanie spotkaniem, również w poniedziałek, 13 listopada, w godz. 10.00–18.00 będzie można obejrzeć wystawę.

Projekcję dwóch pierwszych odcinków nowej serii Twin Peaks, a następnie Q&A z Artystą – we wtorek, 14 listopada, w Operze Nova w Bydgoszczy, w ramach programu festiwalu CAMERIMAGE.

O godz. 15.30 rozpocznie się projekcja Twin Peaks (odc. 1 & 2), a o 17.30 spotkanie z Davidem Lynchem.

Będzie to wyjątkowa okazja by obejrzeć początek kolejnej serii kultowego serialu na dużym ekranie! Udział w tym wydarzeniu możliwy jest jedynie dla osób posiadających kartę wstępu CAMERIMAGE (http://camerimage.pl/camerimage-2017/wejsciowki/instrukcja-zakupu-kart-wstepu/).

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, decydować będzie kolejność przybycia.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń