MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Interior, reż. Marek Lechki, Polska 2020, 87′

Niedosyt, reż. Carlo Mirabella-Davis, dramat, Francja / USA, 2019,...

Opublikowano: 21 września 2020 Views: 1922 Kino Centrum, Wydarzenia

7. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Kiedy: 26–27 września, 3 października

Program:

Sobota, 26 września 2020
12.00 – ELLA BELLA BINGO – 4+, animacja, 75 min.
14.00 – BINTI – 9+, aktorski, 90 min.
16:00 – SZCZĘŚCIARA – 9+, aktorski, 98 min.

Niedziela, 27 września 2020
12:00 – HALVDAN-PRAWIE WIKING – 6+, aktorski, 97 min.
14:00 – FRITZI-PRZYJAŹŃ BEZ GRANIC – 9+, animacja, 86 min.
16:00 – BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU – 6+, aktorski, 82 min.

Sobota, 3 października 2020
12:00 – FILONEK BEZOGONEK – 4+, animacja, 67 min.
14:00 – WSZYSCY ZA JEDNEGO – 9+, aktorski, 95 min.
16:00 – TARAPATY 2 – 9+, aktorski, 82. min.

Wszystkie filmy w polskiej wersji językowej (dubbing lub lektor).

—————————-

O filmach:

ELLA BELLA BINGO
(„Elleville Elfrid”)
reż. Frank Mosvold, Atle Solberg Blakseth
Norwegia, 2020, 4+

Opowieść o przygodach przebojowej 5-latki Elli i jej najlepszego przyjaciela Henry’ego.
Kiedy Ella postanawia zorganizować lokalny konkurs talentów, znajduje mnóstwo chętnych, a sama chce zaprezentować magiczne sztuczki w duecie z Henrym. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się Johnny, który ma mnóstwo gadżetów, w tym fantastyczny rower, więc od razu wzbudza zainteresowanie pozostałych dzieci. Czy przyjaźń Elli i Henry’ego przetrwa tę poważną próbę?

Zwiastun:

Link do rezerwacji elektronicznej: klik

——

BINTI
(„Binti”)
reż. Frederike Migom Belgia
Holandia, 2019, 9+

Obsypana nagrodami (m.in. ECFA Award, festiwal Cinekid) oryginalna i poruszająca opowieść o przyjaźni i odkrywaniu siebie w relacji.
Binti – przebojowa 12-latka, prowadzi swojego vloga i marzy o sławie. Grozi jej jednak deportacja do rodzinnego Konga. Schronienie znajduje przypadkiem u Eliasa i jego mamy. Dziewczyna i chłopak choć są jak ogień i woda, zaprzyjaźniają się. Binti, wykorzystując moc Internetu, pomaga Eliasowi nagłośnić akcję ratowania jego ukochanych zwierząt – okapi. Gdy policja wpada na trop dziewczyny, Elias robi wszystko by obronić przyjaciółkę.

Zwiastun:

Link do rezerwacji elektronicznej: klik

——

SZCZĘŚCIARA
(„H is for Happiness”)
reż. John Sheedy
Australia, 2019, 9+

Barwna, zabawna i momentami szalona opowieść w stylu filmów Wesa Andersona. Uwaga, ta opowieść zarazi Was uśmiechem!
Gdy życie daje ci cytryny, zrób z nich lemoniadę – to zdanie doskonale pasuje do 12-letniej Candice. Wielki optymizm dziewczynki sprawia, że wśród rówieśników uchodzi za dziwaczkę. Mimo to rudowłosa bohaterka śmiało idzie przez życie i chce pomagać innym: nauczycielce z „wędrującym” okiem, nowemu koledze „z innego wymiaru”, a przede wszystkim – własnej rodzinie, która przechodzi trudne chwile. Tylko jak przekonać upartych dorosłych, żeby wyszli ze swojej skorupy?
Film „Szczęściara” otwierał prestiżową sekcję Generation Kplus na festiwalu Berlinale w 2020 roku i jest świetnie przyjmowany przez publiczność na całym świecie. Fanów przygód Harry’ego Pottera, z pewnością ucieszy powrót profesor Pomony Sprout (Miriam Margolyes), którą w „Szczęściarze” oglądamy w roli Panny Bamford.

Zwiastun:

Link do rezerwacji elektronicznej: klik
——-

HALVDAN-PRAWIE WIKING
(„Halvdan Viking”)
reż. Gustaf Åkerblom
Szwecja, 2018, 6+

Filmowa adaptacja książkowej serii Martina Widmarka. Historia niemal jak z Romea i Julii. Dwa zwaśnione rody walczą o władzę. Wbrew konfliktowi Halvdan – kowal z wschodniej wioski i Meia – księżniczka z zachodu, próbują się zaprzyjaźnić i rozwiązać zagadkę zaginionego topora – symbolu siły wikingów. Czy ich zakazana przyjaźń przetrwa, a wieloletni konflikt zostanie zażegnany?

Zwiastun:

Link do rezerwacji elektronicznej: klik

——-

FRITZI-PRZYJAŹŃ BEZ GRANIC
(„Fritzi: Eine Wendewundergeschichte”)
reż. Matthias Bruhn, Ralph Kukula
Niemcy/Luksemburg/Czechy/Belgia, 2019, 9+

Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja opowiada o zawirowaniach historii z dziecięcej perspektywy.
Rok 1989. Niemcy podzielone są na dwie części. 12-letnia Fritzi tęskni za przyjaciółką, która przebywa na zachodzie kraju. Nastolatka nie zgadza się z wizją podzielonego świata i dołącza do pokojowej rewolucji.
Twórcom udało się oddać atmosferę przemian 1989 roku w sposób przystępny dla młodej widowni, ale i autentyczny. Film zdobył wiele nagród w Niemczech oraz nagrodę dla najlepszej animacji na festiwalu Filem’On w Brukseli.

Zwiastun:

Link do rezerwacji elektronicznej: klik
——-

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. RABUŚ Z POCIĄGU
(„LasseMajas detektivbyrå – Tågrånarens hemlighet”)
reż. Moa Gammel
Szwecja, 2020, 6+

Najnowszy film o brawurowych detektywach, oparty na serii książek „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” autorstwa Martina Widmarka.
Tym razem do odnalezienia jest fortuna skradziona z pędzącego pociągu. Listę podejrzanych otwiera znany policji uciekinier z więzienia. Niespodziewanie pojawia się jednak ktoś, kto twierdzi, że ów poszukiwany jest niewinny. Lasse i Maja analizują fakty i zgromadzone dowody. Pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości. Sytuację dodatkowo utrudnia policja, która… zamyka biuro młodych detektywów! Tymczasem zbliża się kolejny transport dużej sumy pieniędzy. Finał sprawy jak zwykle okaże się zaskakujący!

Zwiastun:

Link do rezerwacji elektronicznej: klik

——-

FILONEK BEZOGONEK
(„Pelle Svanslös”)
reż. Christian Ryltenius
Szwecja, 2020, 4+

Adaptacja serii książek szwedzkiego klasyka Gösty Knutssona. Choć postać sympatycznego kociaka powstała prawie 80 lat temu, nadal cieszy się niesłabnącą popularnością. Przygody kotów ze szwedzkiej Uppsali na ekran przenoszono już kilka razy, a najnowszą ich odsłonę podczas festiwalu zobaczymy premierowo.
Filonek to pełna przygód i wzbogacona piosenkami historia o akceptowaniu odmienności, potrzebie solidarności i niesieniu pomocy.

Zwiastun:

Link do rezerwacji elektronicznej: klik

——–

WSZYSCY ZA JEDNEGO
(„Flukten over grensen”)
reż. Johanne Helgeland
Norwegia, 2020, 9+

Trzymająca w napięciu opowieść o przyjaźni ponad granicami, o bezinteresownej pomocy, lojalności i wielkiej odwadze dzieci.
Grudzień 1942 r. II wojna światowa. W Norwegii, jak w wielu krajach Europy, Żydzi są prześladowani. Pewnej nocy rodzice Grety i Otta zostają aresztowani przez nazistów. Brat i siostra odkrywają, że w ich domu ukrywa się dwójka żydowskich dzieci – Daniel i Sara. Greta natychmiast postanawia pomóc nowym znajomym, którzy chcą przedostać się do Szwecji. Z kolei Otto niechętnie rusza w drogę, obwiniając Daniela i Sarę o aresztowanie rodziców. Dzieci czeka trudna wyprawa przez pokrytą śniegiem Norwegię.

Zwiastun:

Link do rezerwacji elektronicznej: klik

——–

TARAPATY 2
reż. Marta Karwowska
Polska, 2020, 9+

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika cenny obraz, Julkę i Olka czeka kolejne śledztwo. Dla dziewczynki będzie to szczególne wyzwanie, bo o kradzież dzieła zostaje oskarżona jej ciotka.
Julka i Olek przybywają do Poznania, by zdążyć na wernisaż wystawy poświęconej twórczości Claude’a Moneta. Niestety, w momencie uroczystego odsłonięcia najważniejszego obrazu – „Plaży w Pourville”, dochodzi do nieoczekiwanego wybuchu! Okazuje się, że oryginał dzieła zniknął, a zamiast niego została umieszczona kopia z bombą. Kto stoi za tym misternie przygotowanym włamaniem? Oskarżenia padają na dwie pracownice muzeum: ciocię Julki i mamę przebojowej Feli, nowo poznanej koleżanki. Rozpoczyna się śledztwo, które prowadzi do zagadki sprzed lat i klątwy tajemniczej Lucyny – dawnej opiekunki wystaw. Julka i Fela muszą połączyć siły, by uratować swoje krewne, a jednocześnie zaczynają rywalizować o względy Olka… W „Tarapatach 2” przed parą młodych detektywów kolejne śledztwo, ale i… pierwsza miłość.

Zwiastun:

Link do rezerwacji elektronicznej: klik

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń