MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wystawa / Dyplom 2023

Grafika dekoracyjna. Ciemnozielone tło, cztery graficzne kształty oczu z różnymi kształtami w soczewce - koło, romb, gwiazda, dziurka od klucza. Napis Kreatywne Oprowadzanie. Logo CSW.

Kreatywne oprowadzanie dla osób dorosłych po wystawie Dyplom 2023...

Dwa zdjęcia kobiet. Zdjęcie po lewej stronie to kobieta otoczona niebieską ramą, patrzy w stronę widza i wytyka język. Drugie zdjęcie jest czarno-białe, to kobieta z profilu, w okularach, na którą pada z góry snop światła. U góry grafiki napis – warsztaty fotografii portretowej dla kobiet, CSW Toruń, 9 marca 2024. godz. 12.00

Opublikowano: 4 marca 2024 Views: 292 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Warsztaty fotografii portretowej dla kobiet

Kiedy: 9 marca (sobota), godz. 12.00
 
Z okazji Weekendu Kobiet zapraszamy na warsztaty fotografii portretowej dla pań. Spotkanie będzie okazją do poznania tajników tworzenia zdjęć portretowych oraz do wspólnej zabawy. Podczas zajęć będzie można wcielić się zarówno w postać fotografki, jak i modelki.
 
Wydaje się, że w dobie inteligentnych urządzeń, filtrów i wszechobecnej fotografii wykonanie dobrego portretu to nic trudnego. Tylko pozornie! Portret to dział fotografii wymagający nie tylko umiejętności technicznych, ale też wyczulonego oka i poznania drugiego człowieka. Pamiętaj – to nie aparat robi zdjęcie, a ty! Dlatego zapraszamy na warsztaty fotografii portretowej, w czasie których wykorzystamy aparaty cyfrowe, smartfony i inne dostępne codziennie narzędzia.
Własny aparat nie jest wymagany, zachęcamy do zebrania ze sobą pendrive’a lub karty SD.
 
Prowadzący:
Mati „Szorstki” Matyasik – rocznik ’91, absolwent kulturoznawstwa UMK. Od najmłodszych lat związany z kulturą. Animator. Miłośnik filmów, szczególnie nurtu Niemieckiego Ekspresjonizmu. Fotografik i filmowiec, kinooperator. Twórca i wykonawca wielu warsztatów dla osób każdej grupy wiekowej. Współzałożyciel Fundacji Artystycznej Kosmos. Autor filmu „Szept Gwiazd”, przedstawiającego sylwetki twórców toruńsko-grudziądzkiego projektu VOICES OF THE COSMOS.
 
Martyna Wenda – ukończyła Liceum Plastyczne im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, Szkołę Filmową Wajda School & Studio, a także Sztukę Mediów i Edukację Wizualną, spec. Multimedia i Fotografia na UMK w Toruniu. Obecnie doktorantka Academia Artium Humaniorum w dziedzinie nauk o sztuce. Zajmuje się fotografią oraz filmem dokumentalnym. Autorka krótkich form filmowych i teledysków. Koordynowała festiwal fotografii analogowej Vintage Photo Festival. Kuratorka wystawy i warsztatów Sandro Millera. Współpracuje z Fundacją ZW/ Archiwum Natalii LL.
 
Liczba miejsc ograniczona!
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia na adres: piotr.wasniewski@csw.torun.pl
Koszt: 50 zł

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń