MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Pod wiatr, reż. Timur Makarevic, Polska / Szwecja /...

Zabawa zabawa – pokaz filmu i spotkanie z autorką,...

Opublikowano: 12 grudnia 2018 Views: 797 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Hamlet – retransmisja spektaklu Barbican Theatre w Londynie

Kiedy: 10 stycznia 2019 (czwartek), godz. 14.00

Kino Centrum w CSW Toruń zaprasza na retransmisję spektaklu Williama Shakespeare’a Hamlet z Barbican Theatre w Londynie z 15 października 2015 roku.

W roli głównej gwiazda kina, nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch (serial BBC Sherlock, filmy: Szpieg, W ciemność. Star Trek, Hobbit: Pustkowie Smauga, Gra tajemnic, Doktor Strange).

Bilety w cenie 20 zł ulgowy / 25 zł normalny

O spektaklu:

Szekspirowska tragedia stała się najszybciej sprzedającym się wydarzeniem w historii teatru w Londynie. Wszystkie bilety na przewidywane przedstawienia rozeszły się zanim przystąpiono do prób czytanych w teatrze. Spektakl wyreżyserowała Lyndsey Turner współpracująca m.in. z West Endem, the Royal National Theatre, the Royal Shakespeare Company i teatrami Broadwayu, a scenografię przygotowała Es Devlin, scenografka współpracująca także z The Metropolitan Opera.

Spektakl okrzyknięto wydarzeniem ze względu na grę aktorską i pełną rozmachu oprawę plastyczną inscenizacji. Od czasu premiery aktorzy, którzy wystąpili w Hamlecie stali się rozpoznawalni na całym świecie dzięki udziałowi w serialu Gra o tron. Ciarán Hinds wcielający się w postać Klaudiusza, stryja Hamleta, znany jest z roli Mance’a, króla za murem. Z kolei w roli Ducha Ojca Hamleta i Grabarza zobaczymy Petera Vaughana, który w Grze o tron zagrał mastera Aemona Targaryena.

Inscenizacja przenosi historię Hamleta w czasy nam współczesne, aby podkreślić ciągłą aktualność arcydzieła Shakespeare’a. Stawia również duży nacisk na wątki polityczny i szpiegowski zawarte w sztuce. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie stary Hamlet, potężny król Danii, ojciec Hamleta. Koronę przejmuje jego brat Klaudiusz. Wdowa po królu, Gertruda, matka Hamleta, szybko oddaje swoją rękę uzurpatorowi. Hamlet podejrzewa stryja o spisek. Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

Przedstawienie z polskimi napisami.
Czas trwania 3 godziny 30 minut (20-minutowa przerwa po ok. 2 godzinach pokazu).

Zwiastun: 

 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń