MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zdjęcie promujące wyprawę w głąb sztuki

Wyprawa w głąb sztuki, czyli aktywne zwiedzanie wystaw

Jerzy Kaczmarek

ARENA: wykład Jerzego Kaczmarka „Teoria rzeźby społecznej Josepha Beuysa...

logo Toruński Festiwal Nauki i Sztuki

Opublikowano: 7 kwietnia 2014 Views: 1664 Wydarzenia dla dorosłych, Wydarzenia dla dzieci i rodzin

Festiwal Nauki i Sztuki 2014 w CSW

27 – 28 kwietnia 2014

Centrum Sztuki Współczesnej jak co roku, jest partnerem Festiwalu Nauki i Sztuki. Jego celem jest popularyzacja nauki, ale także sztuki wśród mieszkańców Torunia i okolic.

W CSW odbędą się 3 warsztaty:

1. niedziela, 27 kwietnia, 17:00-18:30

Czy maszyny mogą tworzyć tak samo doskonałe obrazy jak ludzie? Stworzone przez Richarda Taylora urządzenie do tworzenia osiągających zawrotne ceny dzieł Pollocka pokazało, że jest to możliwe. W czasie warsztatów młodzi adepci sztuki wraz ze swoimi rodzicami dowiedzą się co nieco na temat tego co łączy brokuły, malarski ekspresjonizm i roboty. Głównym elementem spotkania będzie stworzenie wspólnego dzieła poprzez swobodne bryzganie farbą. Każdy z szczelnie ofoliowanych małych artystów będzie mógł zabrać część dzieła do domu.

http://www.festiwal.torun.pl/program/wyszukiwarka/?id=234

 

2. poniedziałek, 28 kwietnia, 19:00-20:30

Orlan, czyli Mireille Suzanne Francette Porte, zasłynęła na całym świecie swoimi performancami, w czasie których poddawana była różnym zabiegom operacyjnym. Artystka porusza szereg kontrowersyjnych tematów: wolność ciała, feminizm, etyka w medycynie, istota człowieczeństwa itd. Uczestnicy warsztatu będą mogli zabrać głos w sprawie granic w sztuce oraz rodzaju mediów wykorzystywanych w pracach artystów. Podczas warsztatów zostaną również wyemitowane fragmenty nagrań z zabiegów, jakim poddawała się artystka.

http://www.festiwal.torun.pl/program/wyszukiwarka/?id=246

3. poniedziałek, 28 kwietnia, 12:00-13:30

Podczas warsztatu młodzi adepci sztuki oraz ich rodzice będą mogli dowiedzieć się jaka jest różnica pomiędzy cyborgiem, człowiekiem a dziełem sztuki. Wybrane prace Stelarca, australijskiego artysty znanego ze swoich kontrowersyjnych pokazów, pokażą jak łatwo można stać się postacią z futurystycznego filmu lub książki. Każdy uczestnik nieprzekraczający określanego wzrostu będzie miał okazję stworzyć swoje własne sztuczne ramię i wypróbować je. Co więcej każdy powstały w ten sposób cyborg będzie miał okazję dowieść swoich umiejętności i odebrać nagrodę.

http://www.festiwal.torun.pl/program/wyszukiwarka/?id=245

 

Zgłoszenia przyjmuje mgr Łukasz Kędziora, email: technoscienceart@gmail.com

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń