MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Okładka Przeszłość jest obcym krajem

Przewodnik dla dzieci, młodzieży i opiekunów po wystawie „Przeszłość...

Kolekcja

KoLEKCJA – edukacyjna kolekcja CSW

Zdjęcie wystawy Tilman Wendland fot. Ernest Wińczyk

Opublikowano: 1 marca 2010 Views: 1298 Dla dzieci i rodzin, Edukacja

TILMAN WENDLAND. Kulisy projektu / wystawa edukacyjna

Muzeum, jako instytucja, przeznaczone jest dla sztuki i jej odbiorców. Budynek muzeum to architektura. Architektura muzeum jest przeznaczona dla sztuki i dla człowieka. To twoja obecność konstytuuje przestrzeń. 
[Kasha Bittner, kurator wystawy Plamka żółta]

 

Od 9 marca do 26 września 2010, na drugim piętrze CSW można oglądać wystawę, która pokazuje proces twórczy towarzyszący powstaniu instalacji Tilmana Wendlanda w największej sali toruńskiego CSW. Na wystawie została pokazana makieta, której Wendland używał podczas pracy nad projektem i zdjęciowe archiwum rzeczy, które go inspirowały. Zaaranżowane również zostało laboratorium doświadczania architektury, w którym odwiedzający będą mogli zmierzyć się z ideą konstruowania przestrzeni.

Wystawie towarzyszyć będzie również premiera dwóch przewodników edukacyjnych skierowanych do najmłodszych odbiorców: sfabrykowanych pocztówek dźwiękowych, badających audiosferę CSW, a także specjalnego zestawu do badania i poznawania przestrzeni toruńskiego Centrum.

Projekt Co to jest wystawa? zakłada przybliżenie szerokiej publiczności zasad funkcjonowania współczesnej instytucji kultury. Poprzez wystawy, spotkania i cykl warsztatów edukacyjnych, przedsięwzięcie ma za zadanie pokazać jak zróżnicowane, skomplikowane i długofalowe procesy towarzyszą powstaniu ekspozycji oraz na czym polega działalność instytucji zajmującej się sztuką współczesną. Co to jest wystawa? ma na celu pokazanie procesu tworzenia wystawy od etapu idei do tworzenia archiwum. Projekt ukaże całe spektrum działalności instytucji, związanej zarówno z działalnością wystawienniczą, jak również wydawniczą, edukacyjną, z tworzeniem kolekcji i opieką nad nią. Projekt ma również za zadanie przybliżenie działalności osób pracujących w instytucji kultury: kuratora, menedżera projektu, pracowników technicznych, konserwatora, archiwisty, grafika i wielu innych osób, których pracy na co dzień nie dostrzegamy.

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń