MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Plakat Subiektywna Mapa Torunia

SMT: Miejska Muzyka Magnetyczna

Dodatek edukacyjny powiedz szukam

Poradnik poszukiwacza sztuki nr 3 POLE GRY

Plakat Subiektywna Mapa Torunia: Pomniki Przyjaźni

Opublikowano: 5 października 2010 Views: 1678 Dla dzieci i rodzin, Edukacja

SMT: Pomniki Przyjaźni

sobota, 16 października 2010 godz. 13:30-18:00
wiek uczestników: 12 +
wstęp wolny

prowadzenie: Dagmara Pochyła

Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem 56 610 97 16 lub pod adresem e-mail: sztukacieszuka@csw.torun.pl

Podczas kolejnych warsztatów z cyklu Subiektywna mapa Torunia skupimy się na zgłębianiu zagadnień z zakresu pomnikologii. Na warsztat weźmiemy zagadnienia takie jak pomnik, przyjaźń, miejsce szczególne. Komu i czemu stawiamy w Toruniu pomniki? Czy w przestrzeni miasta znajdują się obiekty, które swoimi działaniami możemy zawłaszczyć na potrzeby nowych, ważnych dla nas wydarzeń lub postaci, idei? Wyruszymy na poszukiwania odpowiedniego kadru/miejsca/sytuacji gdzie może pojawić się POMNIK.

Pomogą nam wszelkie urządzenia rejestrujące. Kamery, aparaty fotograficzne czy też rekordery dźwięku. Powstanie absolutnie wyjątkowy katalog nieszablonowych, subiektywnych pomników toruńskich.

O projekcie Subiektywna mapa Torunia
Subiektywna mapa Torunia to projekt realizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej i Fundację Fabryka UTU, realizowany przy udziale środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem projektu Subiektywna Mapa Torunia jest zebranie i dystrybucja niekonwencjonalnej wiedzy na temat miasta, odnalezienie i udokumentowanie najciekawszych mitów miejskich, historii, osobliwości i wydarzeń artystycznych związanych z najnowszą, XX-wieczną historią miasta. Zakończeniem projektu będzie publikacja – dwuczęściowy subiektywnik toruński. Publikacja będzie miała charakter manuala, zawierającego elementy interaktywne. Złożą się na nią 2 części: „antyprzewodnik”, którego celem jest zebranie i dystrybucja niekonwencjonalnej wiedzy na temat miasta, a także ZESTAW
DO KLUCZENIA W MIEŚCIE, w którego skład wejdą mikrośledztwa z poszlakami, oparte o wybrane słowaklucze opracowywane w większości przez związanych z Toruniem socjologów, artystów, animatorów kultury. Powstanie palimpsestowy obiekt artystyczny – książka o Toruniu zachęcają do alternatywnego poznawania miasta i indywidualnych poszukiwań.
To będzie pierwsza publikacja zajmująca się Toruniem XXI wieku.

Przedsięwzięcie jest szeroko zakrojoną próbą wyjścia poza utarty schemat pewnych automatycznych skojarzeń związanych z Toruniem; w związku z powyższym pośród kluczowych pojęć projektowych nie znajdziemy zestawu gotyk-piernik-kopernik. Pojawią się natomiast pojęcia z zakresu antropologii, socjologii miasta oraz działania w przestrzeni publicznej.
Wszystkich zainteresowanych projektem lub udziałem w nim prosimy o kontakt:
sztukacieszuka@csw.torun.pl

Projekt realizowany jest z udziałem środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego we współpracy z FUNDACJĄ FABRYKA UTU.

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń