MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Co to jest wystawa?

Okładka Przewodnik poszukiwacza sztuki

SZTUKA CIĘ SZUKA w Gazecie Pomorskiej!

Plakat Pocztówki dźwiękowe

Opublikowano: 23 maja 2010 Views: 2375 Edukacja, Publikacje

Pocztówki dźwiękowe!

Pakiet 9 pocztówek dźwiękowych to nietypowy przewodnik edukacyjny skierowany do naszych najmłodszych odbiorców. Ten niezwykły zestaw sfabrykowanych kartek pocztowych dotyczy spraw związanych ze słyszeniem i słuchaniem przestrzeni i architektury. Każda z nich to zadanie do wykonania. Numer pocztówki to także numer dźwięku, którego możesz wysłuchać na odtwarzaczu mp3. Należy wysłuchać 8 utworów – dźwięków nagranych w różnych miejscach fabryki sztuki CSW (TYLKO na PARTERZE!), a następnie odnaleźć te dźwięki i miejsca, z których pochodzą; każde takie miejsce oznaczone jest naklejką z nutką! Na trop naprowadzą Cię pocztówki dźwiękowe.

Rozszyfruj zadania, a pocztówki wyślij pocztą* – znajomym, cioci, wujkowi, babci lub dziadkowi.

SŁOWNICZEK:

* pocztówki dźwiękowe – to specjalne płyty na gramofon, produkowane w Polsce prawie 50 lat temu. Na płycie-pocztówce, zrobionej ze sztucznego tworzywa, znajdowały się rowki, w których zakodowana była muzyka. Specjalna igła od gramofonu wydobywała z nich dźwięki. Współczesna kuzynka pocztówki dźwiękowej to czarna winylowa płyta, której używają didżeje.

* sztuka poczty (w języku angielskim – mail art) – mail art to nie tylko wysyłanie maili przez Internet. Artyści w XX wieku, wykorzystując tradycyjną pocztę przesyłali listy, telegramy i paczki, które same były już artystycznymi dziełami. Przesyłano informacje o własnej działalności artystycznej albo ilustrowane dzieła poezji. W ten sposób sztuka żyła także poza instytucjami, takimi jak galerie czy muzea.

Koszt zestawu to 5,00 PLN

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń