MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zdjęcie promujące Do 6. razy sztuka

DO 6 RAZY SZTUKA! Wakacyjne warsztaty dla dzieci w...

Gustav Metzger, przestrzeń wystawy

Oprowadzanie tematyczne po wystawie „Działaj albo giń!” / GUSTAV...

Zdjęcie warsztaty edukacyjne w CSW fot. Natalia Miedziak

Opublikowano: 23 czerwca 2015 Views: 3083 Edukacja, Info

Misja

Nazwa Eduakcje określa edukację uprawianą w aktywny, czy wręcz „akcyjny” sposób. Chcemy, aby ta przewrotna gra ze słowem „Edukacja” zwróciła uwagę na czynny charakter naszych działań i ich niebanalny charakter. Poprzez realizowane projekty, chcielibyśmy zachęcić wszystkich do podjęcia akcji i współtworzenia edukacji w toruńskim CSW.
Działania edukacyjne tworzą pomost między instytucją a publicznością –  zadaniem działu edukacji jest rozpoznawanie potrzeb publiczności, jej wymagań i oczekiwań, a także przełamywanie niechęci wobec zjawisk sztuki współczesnej i pomoc w odkrywaniu tego, co na pierwszy rzut oka zdaje się niezrozumiałe. Staramy się aktywnie reagować na dynamiczne zmiany, jakim podlega świat kultury i rejestrować bezustanne przewartościowania znaczeń.

Kierunki naszych działań są różne, tak jak różni są ich odbiorcy. Staramy się dostosować nasze projekty do wieku, wiedzy i zainteresowań publiczności. Chcemy pokazać, że spotkania ze sztuką są ważne, a jednocześnie ciekawe, aktywne i twórcze. Chcemy uwrażliwiać na ukryte znaczenia zjawisk, zdarzeń i przedmiotów, ułatwić rozumienie sztuki i przyjmowanie wobec niej właściwych, otwartych postaw. Pragniemy rozwijać wrażliwość estetyczną naszych odbiorców, pobudzać ich do własnych działań i pośredniczyć w kontakcie z różnorodnymi formami twórczości.

Zależy nam na tym, aby dzięki edukacji CSW stało się miejscem  oswojonym, miejscem, gdzie każdy  odnajdzie coś dla siebie i do którego będzie powracać, by tworzyć kolekcję własnych doświadczeń.

Dział edukacji Eduakcje powstał w styczniu 2011 roku.
Zastąpił on prowadzony w CSW w latach 2008 – 2010 projekt edukacyjny Sztuka Cię Szuka!.

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń