MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Plenerowe kino letnie!

Wakacyjna Zmysłoteka cz.1 / 4-5.07.2017 / fotorelacja

Opublikowano: 3 lipca 2017 Views: 1983 Dla dzieci i rodzin, Edukacja, Strona główna

Magazyn sztuki 3 – warsztaty dla dzieci

MAGAZYN SZTUKI 3

Kiedy: 8–27.08.2017
w godzinach otwarcia CSW

Warsztaty dla dzieci wokół prac z kolekcji CSW – grafik Sebastiana Kubicy

Trzecie z cyklu spotkań dotyczących kolekcji sztuki CSW. Dzieła sztuki, które na co dzień ukryte są w archiwum kolekcji, będą wyeksponowane w przestrzeni Labsenu. Kontakt z pracami wzbogacony zostanie o mnóstwo działań warsztatowych.

Nie od dziś wiadomo, że tworzenie plakatu to wielka sztuka, która stanowi dla artystów nie lada wyzwanie! Sebastian Kubica jest prawdziwym mistrzem w świecie współczesnej grafiki użytkowej. Zna go cały świat, bo swoje dzieła prezentował nawet w Chinach! Chętnie tworzy manualnie – rysując, malując oraz klejąc proste, wycinankowe kolaże. Jego eksperymentom nie ma końca. Pewnie dlatego lubuje się w grafice warsztatowej, gdzie niewielka doza przypadku jest wręcz pożądana. Co istotne, swoje zamiłowanie do ręcznie robionych prac ochoczo przekłada na projekty użytkowe, udowadniając nam, że praca z komputerem może i jest fajna, ale w połączeniu z ponadczasowymi metodami efekt bywa zdumiewający.

Prace Sebastiana Kubicy „B”, „P” i „S”, należące do kolekcji CSW w Toruniu, także zostały wykonane w jednej z technik tradycyjnych, ściślej zwanej LINORYTEM. Jej założenia są proste: najpierw drążymy dłutkiem w linoleum (profesjonalnie nazywanym matrycą), żeby później nanieść farbę i odbić całość na papierze. Trochę tak, jak z zabłoconą podeszwą, która zostawia po nas wzorzyste ślady w przedsionku, zdradzając mamie wszystkie podwórkowe tajemnice. Jak widać, wycinanie i odciskanie to niezła zabawa. W końcu każda rzecz ma własną, niepowtarzalną strukturę, a jej piękno tkwi w szczególe!

 

Warsztaty dla dzieci wraz z opiekunami.

Wstęp – 1 zł/os. (w czwartki bezpłatnie), bez zapisów.
Grupy zorganizowane prosimy o informację telefoniczną:
tel. 56 610 97 16

 

 

Zakup prac do Kolekcji dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania „Rozbudowa regionalnej kolekcji sztuki współczesnej Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu w 2017 r.”

Tags: , , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń