MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

zdjęcie warsztaty sieje się

Listów pisanie nie na ekranie czyli warsztaty kreatywnej epistolografii

zdjęcie warsztaty sieje się

„Ja patrzę – Ja widzę” – warsztaty malarskie

Plakat Sieje się

Opublikowano: 18 czerwca 2009 Views: 1657 Dla dzieci i rodzin, Edukacja

Lucim Żyje – projekt badawczy/ warsztaty PGR ART

Ten kto mówi, sieje, ten kto słucha, zbiera
multimedialne warsztaty edukacyjne

23 maja, sobota
Centrum Sztuki Współczesnej, 15:00-17:00

24 maja, niedziela
14:00-16:00
wyjazd do Lucimia – godz.12:00
powrót – godz. 18:00

W ramach cyklu SIEJE SIĘ! WARSZTATY LUCIM-TORUŃ, zapraszamy dzieci i młodzież w najbliższy weekend na warsztaty artystyczne, dotyczące prezentowanych na wystawie Lucim żyje zagadnień związanych z rytuałem, obrzędami, z kulturą ludową i ze stereotypami dotyczącymi obszarów wiejskich.

Sobotnie spotkanie w CSW będzie pretekstem do zwiedzenia wystawy w towarzystwie współtworzących formację PGR ART Mikołaja Roberta Jurkowskiego i Sylwestra Gałuszki, którzy nie tylko przybliżą dzieciom zjawiska związane z takimi działaniami artystycznymi jak happening czy performance, ale także przeprowadzą multimedialne warsztaty. W przestrzeni wystawy odbędą się ćwiczenia z użyciem multimedialnych narzędzi, uczestnicy warsztatów będą również mieli okazję wystąpić przed kamerą.

Druga część warsztatów będzie miała miejsce w niedzielę, w Lucimiu, gdzie grupa uczestników przeprowadzi badania terenowe. Będzie to swojego rodzaju podróż w czasie w kulturę i tradycje, gdzie można poznać osoby i wydarzenia, które nadały kształt i niepowtarzalne znaczenie otaczającej nas obecnie rzeczywistości.

Prowadzący : PGR ART – Robotnik Sztuki Mikołaj Robert Jurkowski / Robotnik Sztuki Sylwester Gałuszka

Mikołaj Robert Jurkowski – Robotnik Sztuki , nauczyciel mianowany, założyciel grupy artystycznej Centralny Urząd Kontroli Technicznej CUKT oraz Wolnej Pracowni PGR_ART z siedzibą w Kolonii Artystów Gdańsk Stocznia. Inicjator powstania Instytutu Twórczych Działań ITEDE oraz Kolonii Artystów Gdańsk Stocznia. Autor projektów edukacyjnych: „Młodzi Młodego Miasta”, warsztatów dla dzieci pt. „Dotyk Sztuki” Związany z działaniami TOTARTU i Fundacją Wyspa Progress, pomysłodawca Warsztatów artystycznych realizowanych w CSW Łaźnia pt. „Kraina Kreatywności” oraz „Wędrowcy”.

Sylwester Gałuszka – Robotnik Sztuki , założyciel Instytutu Twórczych Działań ITEDE oraz animator wydarzeń artystycznych w Koloni Artystów Gdańsk Stocznia. Założyciel Wolnej Pracowni PGR_ART z siedzibą w Kolonii Artystów Gdańsk Stocznia. Autor projektu cyklicznych prezentacji „Extreme art”, współtwórca warsztatów artystycznych pt. „Kraina Kreatywności” i „Wędrowcy”. Realizuje prace wideo w technice fund footage.

Zajęcia są skierowane do dzieci w dwóch grupach wiekowych – 7-13 lat oraz 14-18 lat

Udział w warsztatach jest bezpłatny!
Obowiązują zapisy po adresem: sztukacieszuka@csw.torun.pl, lub nr tel. 056 610 9716

Liczba miejsc ograniczona!

 

null

 

Tags: , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń