MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zdjęcie promujące spotkanie

SENIORZY W AKCJI – KADRY Z SZAFY – spotkanie...

Plakat Ferie w CSW

Ferie w CSW (drugi tydzień): TWÓRCZE DZIAŁANIA W LABSENIE

Plakat Ferie w CSW

Opublikowano: 1 lutego 2014 Views: 1435 Dla dzieci i rodzin, Edukacja

Ferie w CSW: Warsztaty z TEATREM RYSUNKOWYM JAWORSKI

warsztaty: 4 – 7 lutego, wtorek – piątek, godz. 11.00 – 13.00
spektakl: 8 lutego, sobota, godz. 16.00 

Podczas warsztatów dzieci stworzą własny scenariusz, według którego wykreują i narysują bohaterów spektaklu. W wyniku ich pracy powstanie przedstawienie ,złożone z kilku krótkich etiud, które po połączeniu stworzą zabawną całość. Opiekę artystyczną nad projektem obejmie Damian Droszcz.

Kilka słów o Teatrze Jaworski:

Twórcą tej inicjatywy jest Paweł Jaworski – satyryk, rysownik, reżyser, scenarzysta radiowy i filmowy. Swoje rysunkowe postaci autor przenosi w przestrzeń sceny, wzorowanej na popularnych w XIX wieku teatrach papierowych. Jaworski uwalnia swoje rysowane postaci z ramek i umieszcza je w przestrzeni 2,5 metrowej sceny zbudowanej z najszczerszego kartonu. Rysunkowi aktorzy nazywani są przez swego twórcę – „ rysynkami ”, zamiast pacynkami, czy kukiełkami. „Rysynkom” użycza głosu stały zespół aktorów Teatru Jaworski oraz aktorzy zapraszani z zewnątrz, a ilustrację muzyczną do spektakli rysunkowych, tworzą, na żywo , zapraszani muzycy.

Dzięki nowej stylistyce – teatr rysunkowy – oferta skierowana do naszego widza, jest ciekawa i atrakcyjna w odbiorze, łącząc różne formy przekazu sztuki – rysunek, grę aktorską oraz muzykę. Poetyka w jakiej utrzymana jest forma nowego teatru nadaje mu miano pionierskiego. Głównym celem działalności Teatru Jaworski jest wprawienie widza w dobry nastrój !

wiek: 10-13 lat
miejsce : LABSEN
opłata 30zł/ os za cały cykl
obowiązują zapisy pod nr tel. 56 610 97 16 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń