MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zdjęcie z warsztatów

11.01.2020 Wyprawa w głąb sztuki. Warsztaty rodzinne towarzyszące aktualnym...

Wystaw się w CSW 2020

Opublikowano: 14 stycznia 2020 Views: 2263 Dla dzieci i rodzin, Edukacja, Strona główna

Ferie w CSW!

WARSZTATY DLA DZIECI

/ TAK ECO BAG
Warsztaty projektowania nadruków na eko torby
Kiedy: 27–28 stycznia 2020 (poniedziałek, wtorek), w godz. 10.00–12.00

Podczas dwudniowych zajęć uczestnicy wraz z Tomaszem Przeździeckim będą projektować wzór na nadruk na ekologicznych torbach bawełnianych. W atmosferze zabawy poznają podstawy projektowania graficznego. Dowiedzą się, jak wygląda proces powstawania ubrań z artystycznymi nadrukami, w profesjonalnej firmie odzieżowej Volcano – marce, która stawia na komfort i wygodę w zgodzie z ekologią.
Pod czujnym okiem prowadzącego oraz przy wsparciu firmy Volcano powstaną wspaniałe projekty, a efektem finalnym będzie unikalna, bo zaprojektowana przez uczestników, torba.

Wiek uczestników: 12–15 lat
Cena: 30 zł

/ NO I BAJA
Warsztaty projektowania powieści graficznej
Kiedy: 29–31 stycznia 2020 (środa–piątek), w godz. 10.00–12.00

Opowiadania towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów, w różnej formie – począwszy od przekazów werbalnych po historie obrazkowe zapisane na płótnie czy papierze.
W oparciu o własne pomysły, jak i motywy zaczerpnięte z popkultury (np. piosenki, seriale czy filmy) każdy z uczestników zaprojektuje książeczkę z ilustracjami lub komiks.
Pod pretekstem opowiedzenia fabuły uczestnicy poznają ciekawe techniki plastyczne oraz możliwości operowania formą wizualną. Dowiedzą się, jakie są zasady kompozycji oraz elementarne wartości artystyczne, tj. walor, światłocień, kreska, plama, kolor.
Wykonany przez uczestników, a przygotowany do druku przez prowadzącego, komiks będzie cenną pamiątką i być może początkiem wspaniałej przygody artystycznej.

Wiek uczestników: 10–15 lat
Cena: 35 zł

Prowadzący:
Tomasz Przeździecki – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Grafik, designer, rysownik. Podejmuje tematy związane z różnymi aspektami życia ludzkiego, nie stroni przy tym od jego brzydoty. Współpracuje z marką odzieżową Volcano, jest autorem nadruków na ubrania, plakatów, ilustracji, murali, komiksów.

 

ZAPISY:
eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

 

UWAGA! Nie mamy już wolnych miejsc na warsztaty projektowania nadruków na eko torby i warsztaty projektowania powieści graficznej!

Polecamy inne wydarzenia w ramach ferii zimowych w CSW:
Pokazy filmowe dla dzieci w Kinie Centrum.
Pokażemy filmy „Marona, psia opowieść”, „Basia 3” oraz „Szybcy i śnieżni”, godziny seansów w repertuarze. 

Centrum Literatury CSW zaprasza na warsztaty dla dzieci:
Ferie z książką „Szara krowa w żółte paski”
Kiedy: 8 lutego (sobota) godz. 11.00
Warsztaty rodzinne prowadzone przez autorkę książki Urszulę T. Myszkorowską. Oprócz dobrej zabawy będzie okazja, żeby porozmawiać z autorką książki.
Wiek uczestników: 4–7 lat
Zapisy: biblioteka@csw.torun.pl
Bilety: 10 zł

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń