MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Ferie w CSW: Magazyn Sztuki 5 – Interaktywna Przestrzeń...

22.02.2018 – Orient Express. Jemen

Opublikowano: 18 stycznia 2018 Views: 2109 Dla dzieci i rodzin, Edukacja, Strona główna

Ferie w CSW: W teatrze tańca / warsztaty dla młodzieży

Kiedy: 21.02–24.02. (środa–sobota), godz. 10.00–13.00 – warsztaty
24.02, godz. 17.00 – performans

Warsztaty „W teatrze tańca” to propozycja na ferie, skierowana do starszej młodzieży (16–19 lat) zainteresowanej szeroko pojętym teatrem – w szczególności teatrem tańca i teatrem ruchu. Podczas pracy warsztatowej poszukamy znaczeń przede wszystkim korzystając ze współczesnych technik tańca, m.in. tańca fizycznego, floor work (praca z podłogą), improwizacji i improwizacji w kontakcie. Inspiracją do pracy choreograficznej będzie praca Pawła Zawiślaka – marionetka, która jednocześnie spełni rolę rekwizytu i scenografii oraz muzyka nawiązująca do twórczości Davida Lyncha. Warsztaty zakończą się pokazem pracy powarsztatowej w formie performansu.

Prowadzenie: Marta Zawadzka

>Muzyka: Marcin Młynarczyk

Wstęp: 40 zł, zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

 

Marta Zawadzka – tancerka, choreograf, pedagog, teoretyk tańca.

Laureatka pierwszej nagrody na XII Międzynarodowych Prezentacjach Współczesnych Form Tanecznych w Kaliszu. Stypendystka Prezydenta Miasta Torunia, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (na 2018 r.). Tańczyła w choreografii Opera in vivo w chor. Karoliny Garbacik. Autorka ruchu scenicznego do spektaklu Siostry Parry w reżyserii Piotra Szalszy – pierwszej produkcji Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego w Toruniu. W spektaklu Ślub W. Gombrowicza, zrealizowanym przez Teatr Baj Pomorski w reż. Zbigniewa Lisowskiego tańczy rolę Demona. Współpracuje również z Teatrem Atofri – sceną dla dzieci naj-najmłodszych – tańczy i jest autorką choreografii w spektaklu Do góry nogami w reż. Beaty Bąblińskiej. Spektakl solowy Inspiracje – Planetoidy do muzyki Magdaleny Cynk zakwalifikowany został do Solo Dance Contest w ramach Gdańskiego Festiwalu Tańca w czerwcu 2016 r. Również w czerwcu 2016 r. tańczyła w spektaklu Ksenofonia. Symfonia dla Innego w chor. M. Mikołajczyka i reż. J. Komasy – produkcji Festiwalu Malta na 60. rocznicę obchodów Poznańskiego Czerwca.

Prowadzi regularne zajęcia z tańca współczesnego, a także warsztaty: z tańca współczesnego, plastyki ruchu, świadomości ciała. Współpracuje z wieloma placówkami kulturalno-edukacyjnymi i organizacjami pożytku publicznego m.in. z katedrą kulturoznawstwa UMK w Toruniu. Koordynowała i prowadziła zajęcia w wielu projektach edukacyjnych dotyczących tańca i szeroko pojętej edukacji kulturalnej.

Autorka artykułów na temat tańca. Członek zarządu Polskiego Forum Choreologicznego.

W ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2018 zrealizuje projekt Dalcroze nieodkryty – Laboratorium.

 

***

Dla młodszych dzieci przygotowaliśmy specjalną przestrzeń twórczą, z której będzie można korzystać przez pierwszy tydzień ferii.

// 13.02–18.02. (wtorek–niedziela), Magazyn Sztuki 5 – Interaktywna Przestrzeń Twórcza

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Magazyn Sztuki. Tym razem towarzyszyć nam będzie praca Pawła Zawiślaka. „Kostek Haptyczny” zainspiruje nas do twórczych zabaw, podczas których wyostrzymy swoje zmysły i nabierzemy apetytu na kolory i wzory.
Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami w godzinach otwarcia Centrum.

Wstęp: 1 zł/os., bez zapisów.

Uwaga! Grupy zorganizowane obowiązują zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń