MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Dzień na plus / kwiecień

Kwietniowe spotkania w Czytelni!

Opublikowano: 18 marca 2017 Views: 1719 Dla dzieci i rodzin, Edukacja, Strona główna

Edukacja w kwietniu!

Kiedy: 1 kwietnia (sobota), godz. 12.00
FILOZOFOWANIE Z DZIEĆMI: Kłamstwo
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu FILOZOFOWANIE Z DZIEĆMI! Spotkania skierowane są do dzieci w wieku od 6 lat. Proponujemy najmłodszym przeplatane zabawami rozmowy na „trudne tematy” wykorzystujące i rozbudzające ich naturalną ciekawość. Tym razem pomyślimy wspólnie nad tym, czym jest „kłamstwo”.
Wstęp: 5 zł
Obowiązują zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

 

Kiedy: 22 kwietnia (sobota), godz. 12.00
BAJKI Z RZUTNIKA – zabawa dla dzieci i rodziców

Jak co miesiąc zapraszamy dzieci i rodziców na seans i zabawy twórcze w CZYTELNI CSW. Tym razem pokażemy bajkę pt. Przygody krasnoludków i wyruszymy na przygodę z trzema sympatycznymi krasnoludkami. Zainspirowani bajkową wędrówką przez łąki i lasy, staniemy się ogrodnikami i sami „wyczarujemy” sobie wiosnę w doniczce 🙂
Wstęp: 8 zł
Obowiązują zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

 

Kiedy: 29 kwietnia 2017 (sobota), godz. 12.00
Warsztaty rodzinne z książką MOJA MAMA MIESZKA W WALIZCE
To jest nasza wspólna książka: mamy i syna. Autorką ilustracji i grafiki jest nasza przyjaciółka – artystka Martyna Rzepecka.
Bohaterem jest chłopiec, który ze zwyczajnej walizki konstruuje wehikuł czasoprzestrzeni, którym przemieszcza się pomiędzy domami mamy i taty. A jednocześnie przypadkiem trafia do magicznych światów, które jak w grze komputerowej przenoszą go na kolejny poziom rozumienia siebie i swoich emocji.
Podczas warsztatów przeteleportujemy się w świat ilustracji. Będziemy DOrysowywać, ZArysowywać i WYrysowywać, tworząc nowych bohaterów książki Moja mama mieszka w walizce. Co więcej, poznacie tajniki powstawania kolejnych jej ilustracji.

O nas:
Mam na imię Monika. Jestem psychologiem, psychoterapeutą, a przede wszystkim mamą. Na co dzień pomagam dorosłym i dzieciom na nowo odnaleźć radość życia po trudnych doświadczeniach.

Tymoteusz – ma 10 lat i najbardziej lubi dobrze się bawić z tymi, których kocha. Był naszą największą inspiracją, na każdym etapie tworzenia książki i nadal pilnuje, żeby nam się nie nudziło. Jest też współtwórcą ilustracji i pomysłodawcą najzabawniejszych fragmentów opowieści.

Martyna o sobie mówi, że jest klasycznie wykształconym grafikiem, który lubi dłubać w linorycie. Na co dzień, poza tworzeniem, jest doktorantką w Zakładzie Rysunku Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu oraz animatorką w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Jest miłośniczką pracy z ludźmi o sztuce i poprzez sztukę oraz psów z różowym nosem.

Wydawnictwo my ally
www.mojamamamieszkawalizce.pl
Prowadzenie: Martyna Rzepecka, Monika Wirżajtys
Warsztaty dla dzieci 5–10 lat wraz z opiekunami
Wstęp: 7 zł / osoba
Uwaga! Obowiązują zapisy: eduakcje@csw.torun.pl lub nr tel. 56 610 97 16

 

ZMYSŁOTEKA
zajęcia dla dzieci w wieku 2–4 lat wraz z opiekunami

5.04 – grupa II, godz. 17.15–18.15
Jajo
Jedne w pary połączymy, inne kolorową solą ozdobimy. Turlać też będziemy i zobaczymy, czy żadnego przy tym nie zbijemy.

11.04 – grupa I, godz. 17.15–18.15
12.04 – grupa II, godz. 17.15–18.15
Kic-kic
Znak rozpoznawczy tego Pana to marchewka, długie uszy i kicanie na trawie od samego rana.

19.04 – grupa I, godz. 17.15–18.15
🙂 😉 🙁 😀 ;(
Radość, smutek, złość, zdziwienie, słodkie, gorzkie, kwaśne, słone.
To wszystko wyrażamy na twarzy grymasami.

25.04 – grupa I, godz. 17.15–18.15
26.04 – grupa II, godz. 17.15–18.15
Wiosenne rozmaitości
Radość jest wielka, gdy wszystko wkoło zieleni się wesoło. I my tą chwilą cieszyć się będziemy i na zajęciach wiosnę w pełni poczujemy!

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach warsztatowych we wtorki (grupa I) i środy (grupa II) godz. 17.15–18.15.
Zapisy oraz szczegółowe informacje: zmysloteka@csw.torun.pl

 

KOSZE EDUKACYJNE
Zapraszamy na wspólne familijne spacery po wystawach ze specjalnie wyposażonym KOSZYKIEM EDUKACYJNYM! Kosze wypełnione są kartami z zadaniami, kolorowankami i propozycjami działań związanych m.in. z aktualnymi wystawami oraz zawierają zestaw materiałów plastycznych przydatnych w zabawie. Chcemy, by kontakt ze sztuką współczesną miał miejsce w jak najprzyjemniejszej atmosferze, dlatego w każdym z koszu znajduje się także koc, dzięki któremu wizyta w CSW nabierze charakteru rodzinnego pikniku ze sztuką.
Sztuka jest wyzwaniem dla naszej wyobraźni i kreatywności – mamy nadzieję , że dzięki KOSZOM EDUKACYJNYM wspólne aktywne zwiedzanie wystaw stanie się wspaniałą przygodą, a cała rodzina poczuje się w CSW jak w domu! 
Kosze wraz z zawartością dostępne będą przy recepcji w godzinach otwarcia Centrum. 

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń