MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Czytelnia, edukacja i Kino Centrum wracają!

30.06.2020 Dzień na Plus

Opublikowano: 25 czerwca 2020 Views: 750 Dla dzieci i rodzin, Edukacja, Strona główna

EDUAKCJE NA DNI MIASTA 2020

1. SMART LAND ART – SZTUKA SPACEROWANIA
Instrukcja do pobrania w CSW, w której podane będą konkretne propozycje działań do realizacji w przestrzeni lasu czy parku. Inspirując się działaniami wybranych artystów z kręgu sztuki land art pokażemy dzieciom, jak można kreatywnie spędzić czas na spacerze, zachowując zasady poszanowania przyrody, a zostawiając swój konkretny ślad obecności w wybranej przestrzeni. Chcemy zwrócić uwagę na obszary zielone w niedalekiej odległości od Starówki, ale także parki miejskie i lasy, które stanowią doskonałe miejsce aktywnego wypoczynku i kontaktu z przyrodą. „SMART LAND ART – sztuka spacerowania” ma być pretekstem do odwiedzenia jak największej ilości takich miejsc i realizacji wybranych zadań przygotowanych przez Dział Edukacji.
Zestaw bezpłatny.

2. ZNAKI TORUNIA – GRA MEMORY
Zainspirowana miejscami, osobami czy symbolami Torunia gra memory, opracowana w ciekawy graficznie, autorski sposób to doskonała propozycja dla utrwalenia wiadomości dla mieszkańców Torunia, ale także doskonała propozycja dla gości, którzy w sposób kreatywny otrzymają porcję wiedzy o Toruniu.
Gra do pobrania w budynku CSW, koszt: 1 zł

3. TWÓJ PLASTER NA POSTER
Działanie manualne inspirowane Festiwalem Plakatu i Typografii Plaster. Wielkoformatowa kolorowanka zainspirowana zwierzętami z plakatu, którego autorem jest Michel Bouvet. Chętni będą mogli – niczym tytułowy plaster na poster – zostawić swój pokolorowany fragment wybranego zwierzęcia. Materiały do kolorowania do pobrania w CSW (bezzwrotnie). Działanie realizowane będzie na Bulwarze Sztuki CSW.
Koszt: 1 zł / dziecko

4. ZADANIA DO DZIAŁANIA W PRZESTRZENI LABSENU
Od 15 czerwca do 30 czerwca we wtorki i w czwartki w godz. 14.00–18.00 Dział Edukacji CSW udostępnia do samodzielnych działań przestrzeń Labsenu. Zapraszamy dzieci w wieku 4–12 lat wraz z pełnoletnimi opiekunami do kreatywnej zabawy inspirowanej aktualnymi wystawami prezentowanymi w CSW. Na chętnych czekają zadania związane z Festiwalem Plakatu i Typografii Plaster. Tegoroczna, francuska edycja festiwalu inspiruje do zapoznania się tradycjami i ciekawostkami na temat tego kraju – każde stanowisko Zadań do działania jest jak francuski rogalik – nie można mu się oprzeć 😉

W Labsenie może przebywać jednocześnie 12 osób, wymagane jest zachowanie środków ostrożności wynikających z przeciwdziałania COVID-19.
O dostępności miejsc na działania w Labsenie informować będzie recepcja CSW.
Wstęp: 10 zł / dziecko
Więcej informacji: eduakcje@csw.torun.pl lub 56 610 97 16

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń