MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Edukacja w listopadzie!

Listopadowe spotkania w Czytelni!

Opublikowano: 3 listopada 2017 Views: 658 Dla dorosłych, Edukacja, Strona główna

Dzień na plus / listopad

Kiedy: 14 listopada (wtorek), godz. 12.00
Grafika na warsztat! Spotkanie 2.
 

Cykl spotkań i warsztatów artystycznych, podczas których uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy grafiki warsztatowej. Do projektu zaproszeni są artyści graficy, którzy zaprezentują swoją twórczość. Prezentację wzbogaci pokaz oryginalnych grafik i materiałów graficznych.
Spotkania będą odbywały się cyklicznie – raz w miesiącu, od października do czerwca 2017 r. Zakończą się wystawą podsumowującą projekt.
Drugi etap warsztatów będzie kontynuacją pracy nad matrycą graficzną. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wykonać własnoręcznie odbitkę za pomocą prasy graficznej. Autorska grafika powstanie w dwóch wersjach, różniących się procesem technologicznym.

Prowadzenie: Martyna Rzepecka, Dorota Sobolewska
Wstęp 1 zł, zapisy: dorota.sobolewska@csw.torun.pl lub 56 610 97 16
Ilość miejsc ograniczona!
Mobilna Pracownia Artystyczna jest realizowana w ramach Stypendium artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Kiedy: 15 listopada (środa), godz. 12.00
Kino Dla Seniora – cykl filmoznawczy dla dorosłych

Pokaz filmu „Z dala od orkiestry” (2017), reż. Rafael Lewandowski

Film opowiada historię Zygmunta Lubicz Zaleskiego (1882–1967 r.) – poety, pisarza, tłumacza, krytyka literatury, sztuki, muzyki, doktora filozofii i literata. Zmuszony do emigracji z powodów politycznych, w 1914 roku rozpoczął ożywioną działalność jako wykładowca języka polskiego we Francji. Zapoczątkował wykłady, które stały się zalążkiem pierwszej polonistyki we Francji. Po wybuchu wojny zaangażował się w Polski Ruch Oporu we Francji, stanął na czele Polskiego Czerwonego Krzyża niosącego pomoc uchodźcom oraz został prezesem Towarzystwa Opieki nad Polakami. Aresztowany 19 marca 1943 przez Włochów i wydany Niemcom po okrutnych przesłuchaniach zostaje wywieziony do obozu w Buchenwaldzie. Po wojnie i powrocie z obozu postanawia pozostać z rodziną we Francji, gdzie organizuje akcję pomocy dla polskiej młodzieży uniwersyteckiej znajdującej się na emigracji. Był bardzo czynnym literatem, wykładowcą uniwersyteckim, sekretarzem generalnym Polskiego Towarzystwa Historyczno-Literackiego w Paryżu. Działał na wielu płaszczyznach: społecznej, politycznej, naukowej propagując kulturę i dobre stosunki polsko-francuskie. Zaleski przecierał szlaki na emigracji, pomagał polskim naukowcom, był żarliwym orędownikiem polskich spraw we Francji

Prelekcja i dyskusja – dr Radosław Osiński.
Bilety: 10 zł.

 

Kiedy: 22 listopada (środa), godz. 12.00
Spacer po aktualnych wystawach

Po wystawie Davida Lyncha Silence and Dynamism oprowadza dr Radosław Osiński
Wstęp: 1 zł, zbiórka przy recepcji, bez zapisów.

 

Komputer krok po kroku od kupna przez konfigurację po Internet i więcej, spotkanie 2.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach: 29 listopada (środa), godz. 12.00 (grupa początkująca) i 30 listopada (czwartek), godz. 12.00 (grupa średniozaawansowana).

Prowadzenie: Paweł Falkowski
Wstęp: 1 zł, zapisy: biblioteka@csw.torun.pl lub 56 610 97 24
Ilość miejsc ograniczona!

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń