/ 14.04
Dzień na plus / Warsztaty „Awatary, zdjęcia profilowe – tożsamość w sieci”
Czym jest interaktywność? W jaki sposób tworzy się nasza tożsamość w sieci? Czym różni się poznanie zapośredniczone poprzez sieć od poznania w realu. Na te pytania będą starali się odpowiedzieć uczestnicy warsztatu. Podczas zajęć analizowane będą wybrane dzieła sztuki Internetu.
prowadzenie: Łukasz Kędziora
Labsen / g.12.30-14.00
wstęp bezpłatny, bez zapisów
/ 21.04.
Dzień na PLUS / Internet krok po kroku: Blogerzy i vlogerzy
Podczas spotkania dowiedzą się Państwo kim są blogerzy oraz vlogerzy. W czasie wykładu przedstawię najciekawsze twarze polskiego Internetu, wspólnie poznamy tajniki blogowania i kreowania wizerunku w sieci! Sprawdzimy, czy seniorzy piszą blogi!
prowadzenie: Monika Nowakowska
Czytelnia CSW / g. 12.00
wstęp bezpłatny; bez zapisów
/ 28.04
DZIEŃ na PLUS / Filozofia sztuki: Postmodernizm
Wszechobecnego terminu postmodernizm używano zarówno do opisu trendów w architekturze, socjologii czy filozofii, jak i gastronomii, medytacji czy kultury fizycznej. Jego kontrowersyjność i niejednoznaczność zdaje się tkwić już w samym określeniu. Bywa nazywany „tyranią wolności” lub „filozofią błazna”. Na najbliższym spotkaniu zastanowimy się co charakteryzuje ten nurt. Postaramy się dopowiedzieć sobie min. na takie pytania jak: Czy w dobie postmodernizmu jest miejsce na rozgraniczenie kultury masowej od elitarnej? Czy skazani jesteśmy na postmodernistyczną ironię? Czym jest simulacrum? Co dla twórcy oraz odbiorcy oznacza spełnienie postmodernistycznego snu o wolności?
prowadzenie: Malina Barcikowska
Czytelnia CSW / g. 12.00
wstęp bezpłatny; bez zapisów