/12.10.2016, środa
seans o godzinie: 12:00
bilet na seans: 10 zł.
Kino dla seniora, cykl filmoznawczy dla dorosłych.
Pokaz filmu „Jak Bóg da”, reż. Edoardo Maria Falcone, Włochy 2016, 87′
Zapraszamy do CSW na cykl edukacyjny poświęcony kulturze i sztuce filmowej. Podczas spotkań, prowadzonych przez dr. Radosława Osińskiego poznamy najnowsze tendencje artystyczne w świecie kina na tle tradycji X muzy. Będziemy też rozwijać umiejętność dyskutowania o filmach i dzielenia się własnymi refleksjami na temat ekranowych zjawisk.
Prelekcja przed seansem i prowadzenie dyskusji po projekcji – dr Radosław Osiński.
Na spotkania zapraszamy raz w miesiącu, w ramach cyklu Kino dla seniora w Kinie Centrum Sztuki Filmowej CSW.
Radosław Osiński – rocznik ’82. Doktor nauk humanistycznych. Absolwent polonistyki na UMK w Toruniu. Krytyk filmowy, filmoznawca. Zwycięzca I edycji Konkursu krytyczno-filmowego „Powiększenie” portalu Filmweb.pl (2011). Zdobywca Grand Prix XVII edycji Konkursu o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka dla młodych krytyków filmowych (2013). Prowadzi zajęcia z zakresu specjalizacji filmoznawczej na Wydziale Filologicznym UMK. Nauczyciel, animator kultury, autor opracowań dydaktycznych do edukacji filmowej w projekcie „Filmoteka Szkolna” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zbiera doświadczenia w realizacji własnych filmów, pasjonat scenariopisarstwa i montażu filmowego. Od połowy kwietnia 2016 roku jeden z kuratorów Centrum Sztuki Filmowej w toruńskim CSW.
/ 18.10.2016, wtorek
zbiórka przy recepcji, godz.: 12:00
Spacer po wystawach
Spacer po aktualnych wystawach: „Kości wszystkich ludzi” i „It’s always tea time”
Po wystawach oprowadzają kuratorzy CSW : Krzysztof Białowicz i Piotr Lisowski
Wstęp bezpłatny, bez zapisów.
/ 25.10.2016, wtorek
godz.: 12.00-13.30-warsztaty
godz.: 13.30-14.30-konsultacje fotograficzne
Labsen
Eksperymenty Okołofotograficzne
Fotografia, jako dziedzina sztuki cały czas ewoluuje, zarówno poprzez postęp techniczny wynalazków, jak i różnego rodzaju koncepcje naukowe oraz zmieniające się nurty artystyczne, etyczne czy wzrastające oczekiwania społeczne. Podczas spotkań prześledzimy w jaki sposób odkrycie właściwości zaciemnionego pomieszczenie z otworem – z łac. camera obscura doprowadziło do cyfrowej rewolucji. Dowiemy się jakie idee zmieniały fotografię i jakie wynalazki i dziedziny jej towarzyszyły. Będziemy odważnie eksperymentować, budować własne „aparaty”, robić zdjęcia w technice solarigrafii, konstruować stereoskopy, rysować przy pomocy Camera Lucida, podmalowywać monidła, czy fotografować cyfrowo. Każde spotkanie składać się będzie z krótkiej opowieści okołofotograficznej i części warsztatowej. Po zajęciach zapraszamy chętnych na konsultacje dotyczące podstaw obsługi aparatu cyfrowego oraz złotych zasad poprawnego fotografowania.
Na działania prosimy przynosić własne aparaty cyfrowe.
Prowadzenie :Dominika Lewandowicz
Wstęp bezpłatny, bez zapisów.
/ 27.10.2016 /czwartek
godz.: 12:00
Czytelnia
Komputer krok po kroku – od kupna przez konfigurację po Internet i więcej
Na pierwszym spotkaniu poruszymy kwestię tego, z czego tak naprawdę składa się komputer, a co za tym idzie na co zwrócić uwagę, podczas jego zakupu.
Prowadzenie : Paweł Falkowski
Wstęp bezpłatny, bez zapisów.
Tags: dzień na plus, seniorzy, spotkania, warsztaty, wykłady