29.06 – 04.07.2015
finisaż: 4 lipca, sobota
Kino Centrum
godz. 12.00-pokaz zdjęć z całego tygodnia
godz. 12.15/12.20 -pokaz filmu Dzieci z Bullerbyn
///
UWAGA! Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem eduakcje@csw.torun.pl lub pod nr tel 56 610 97 16
Koszt: 30 zł
Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat
Po raz kolejny zapraszamy na najfajniejsze wakacyjne warsztaty w mieście! 6 toruńskich instytucji kultury pokaże dzieciakom, jak różne odcienie ma sztuka i jakie różnie można wykorzystywać swoją twórczą energię i wyobraźnię. W CSW będzie można poznać piękne przedmioty wyprodukowane w Toruniu w okresie PRLu i otworzyć własną linię produkcyjną; Dom Muz zaprosi na twórcze eksperymenty ze światłem, w Muzeum Etnograficznym na uczestników czekają warsztaty fotograficzno-komiksowe, a podczas pobytu w Dworze Artusa dzieciaki poznają tajemnicze zakamarki tego pięknego gmachu. Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na warsztaty wokalne i teatralne, a Dom Harcerza – na nieskrępowane przygody sceniczne.
Zapraszamy, DO 6 RAZY SZTUKA!
/ Centrum Sztuki Współczesnej
Tegoroczna edycja „Do 6 x sztuka” w Centrum Sztuki Współczesnej wpisze się w II Edycję Festiwalu Architektury i Wzornictwa TORMIAR. Poświęcona jest ona zagadnieniom polskiego rzemiosła artystycznego, wytwarzanego w Spółdzielni RZUT. Działająca w Toruniu przez ponad 50 lat, zrzeszająca wybitnych artystów i rzemieślników Spółdzielnia, zajmowała się projektowaniem i produkcją mebli, tkanin dekoracyjnych, zabawek, ceramiki. Tegoroczne hasło festiwalowe – Rzeczy Wspólne – podkreślające ideę kolektywnego działania, zainspiruje nas do stworzenia świetnie prosperującej Spółdzielni, której znak firmowy stworzymy w technice wypukłodruku. Weźmiemy „na warsztat” formy, faktury, kolory przedmiotów użytkowych i samodzielnie je wykonamy.
/ DOM MUZ
Pracownie światła
Zapraszamy dzieci do fascynującej przygody ze światłem i teatrem cieni. W czasie zajęć będziemy:
tworzyć autorskie lampy, eksperymentując z proporcjami i źródłem światła oraz teatrem czarnym;
oswajać grafoskop poprzez zabawy z wlewaniem pigmentów do misy z wodą i projektowanie barwnych kalejdoskopów z półprzezroczystych materiałów; konstruować świetlne instalacje; od projektu graficznego poprzez dobór materiałów i wykonanie pracy z wykorzystaniem technik recyklingowych.
/ MUZEUM ETNOGRAFICZNE
Spotkania odbywać się będą na wystawie: Fotografie od szewca. Roberta Pokory świat na szklanych negatywach. Uczestnicy zobaczą wystawę prezentującą fotografie powstałe ze szklanych negatywów, które robił Robert Pokora pochodzący z Borów Tucholskich w okresie od lat 20 do 50. Zadaniem każdego uczestnika będzie wybranie jednej z fotografii i ułożenie opowieści o osobach, które się na niej znajdują a następnie przełożenie jej na język rysunkowy. Przy pomocy czarnych cienkopisów i pisaków na długich kilkumetrowych białych kartkach papieru uczestnicy tworzyć będą komiksy opowiadające stworzone podczas zajęć historie.
/ DWÓR ARTUSA
Spotkania w Dworze Artusa będą interaktywnym oprowadzaniem po budynku. Poza historią Dworu Artusa, dużą dozą ciekawostek, uczestnicy będą mogli poznać pojęcia z zakresu historii sztuki i ikonografii i… techniki scenicznej.
Zostaną im wytłumaczone zagadnienia w rodzaju: kaduceusz, stiuk, manieryzm, symbol, ikonografia, groteska, witraż, plafon, fresk. Poznają różnice między mozaikami, a freskami, między malarstwem na desce i na ścianie, naucza się wreszcie rozpoznawać proste symbole ikonograficzne (smok, postaci mitologiczne – Perseusz, Andromeda, Hermes, Herkules).
Całość ubogacona zostanie różnymi ciekawostkami (historia żartu konserwatorów zabytków, opowieść o czasach gdy w Dworze Artusa występowali iluzjoniści, a także magnetyzerzy i hipnotyzerzy).
Zwieńczeniem oprowadzania będzie możliwość zaprezentowania się na scenie Sali Wielkiej Dworu Artusa, gdzie na dzieci czekać będą instrumenty muzyczne i profesjonalne mikrofony wokalowe. Każdy uczestnik będzie mógł poczuć się jak wielka gwiazda muzyki, a przy okazji pozna pojęcia z zakresu profesjonalnej techniki scenicznej, takie jak: monitory odsłuchowe, d-Box, światła LED etc…
/ MDK
W Młodzieżowym Domu Kultury w ramach projektu Do 6 razy sztuka odbędą się warsztaty wokalne prowadzone przez panią Katarzynę Skowrońską-Sobolewską, oraz warsztaty teatralne prowadzone przez panią Magdalenę Łubkowską-Stanisławską
/ Ognisko pracy pozaszkolnej Dom Harcerza
Lato na scenie – zajęcia artystyczne (teatralno-taneczno-muzyczne) dla dzieci i młodzieży. W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli okazje tworzyć etiudy z wykorzystaniem rekwizytów oraz kostiumów, improwizować przy muzyce, doświadczyć improwizacji tanecznej i wokalnej. Na wszystkich zainteresowanych czeka przygoda na scenie.
Tags: csw, dla dzieci, do 6 razy sztuka, warsztaty