MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zdjęcie z warsztatów

12.11 Warsztaty BARWIARNIA – Przedszkole Bajkowy Dworek

Zdjęcie z warsztatów

13.11 Warsztaty Typoliterki – Przedszkole nr 8

plakat bajki

Opublikowano: 12 listopada 2015 Views: 2611 Dla dzieci i rodzin, Edukacja

BAJKI Z RZUTNIKA

/ 21.11.2015, sobota, godzina: 12:00

Czytelnia CSW

Zarówno dzieci, jak i dorośli lubią bajki, które można opowiadać na wiele sposobów. „Bajki z rzutnika” to nowy cykl spotkań, podczas których zaprosimy dzieci i rodziców do cofnięcia się w czasie.  Dla rodziców będzie to podróż sentymentalna, bo sięgniemy po rzutnik ANIA, który służył nam do wyświetlania bajek 30 lat temu, a dla dzieci  – zupełna nowość, bo dziś już nikt nie wyświetla bajek na ścianie…

Zaczynamy od literackiego wstępu, który przygotuje dzieci na odbiór wybranej bajki: zastanowimy się, co jest głównym motywem opowieści i kto jest jej głównym bohaterem, następnie obejrzymy projekcję,  a na koniec zaprosimy dzieci i rodziców do części praktycznej, czyli warsztatów plastycznych.  Każde spotkanie nastawione jest na nowe doznania, zarówno wizualne jak i plastyczne. Będziemy poznawać nowych bohaterów, rozwijać wyobraźnię i wrażliwość plastyczną.

Pierwsze z cyklu spotkań (sobota 21.11.2015) przeniesie nas w świat przygód maleńkiej Calineczki – baśni autorstwa H. Ch. Andersena. Po prezentacji przygód Calineczki, zastanowimy się nad przygodami głównej bohaterki i postaramy się pomyśleć o tym, jaki powinien być idealny dom, w którym chce się żyć. Następnie przejdziemy do działań praktycznych – będziemy budować domek dla Calineczki.

Prowadzenie: Agnieszka Basak-Wysota

Warsztaty dla rodziców i dzieci od lat 5-8

Wstęp wolny.

Uwaga! Obowiązują zapisy pod mailem: czytelnia@csw.torun.pl lub nr tel. 56 610 97 24

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń