MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Cyberkultura_04

Zadania do działania

Opublikowano: 7 lipca 2021 Views: 1659 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Żużel – pokaz filmu i spotkanie z reżyserką Dorotą Kędzierzawską

Kiedy: 17.07.2021 (sobota), godz. 18.00

Kino Centrum zaprasza!

ŻUŻEL – pokaz filmu i spotkanie z reżyserką Dorotą Kędzierzawską

Bilety w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny

Link do rezerwacji elektronicznej: klik!

 
O filmie:

Mistrz żużlowy Lowa (Tomasz Ziętek) jest obiektem westchnień kobiet i źródłem zazdrości rywali z toru (Mateusz Kościukiewicz). Pogodny, miły dla ludzi, „zwyczajny”, ma frajdę z życia i tego, co robi. Jednak szelmowski uśmiech chłopaka skrywa codzienne zmagania ze strachem, widmem kontuzji i wypadków na żużlowych stadionach. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na drodze Lowy staje śliczna Roma (Jagoda Porębska). Czy zakochany w prędkości i motorach zawodnik, dla którego sport jest nie tylko szaleńczą, młodzieńczą pasją, ale też ucieczką od szarej rzeczywistości, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość? „Żużel” to pierwszy od siedemdziesięciu lat film fabularny traktujący o tym niezwykłym, pełnym adrenaliny i niebezpieczeństw sporcie, który w naszym kraju ma miliony oddanych sympatyków. Zafascynowała mnie postawa młodych ludzi, którzy związują się z żużlem. Żyją w innym świecie, tempie i rzeczywistości. Pasji i determinacji, z którą wchodzą w to niebezpieczne życie, można im tylko pozazdrościć – Dorota Kędzierzawska, reżyserka.

Zwiastun filmu:

O autorce filmu:

Dorota Kędzierzawska – reżyserka, scenarzystka, montażystka. Absolwentka Szkoły Filmowej w Łodzi. Laureatka wielu prestiżowych nagród i wyróżnień w Polsce i na świecie, m.in. na festiwalach filmowych w Gdyni, Berlinie, Trieście, Atenach, San Francisco, Tajwanie, Leeds, Malmo, Moskwie, Belgradzie, Denver. Laureatka Polskich Nagród Filmowych „Orłów”.
Wybrana filmografia: Żużel (2020), Inny świat (2012), Jutro będzie lepiej (2010), Pora umierać (2007), Jestem (2005), Nic (1998), Wrony (1994), Diabły, diabły (1991)

 

Tags: , , , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń