MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Wystawa / Biało-czerwono-biali. Współczesna sztuka białoruska

Wieczór z Van Goghiem

2017-09-22 - 2017-10-12 Views: 1818 Strona główna, Wystawy, wystawy

Wystawa / Światy równoległe. Prace laureatów konkursu ArtNoble 2016

Kiedy: 22.09–12.10.2017
Otwarcie wystawy: 22 września (piątek), godz. 19.00

Zaprezentujemy prace artystyczne czworga laureatów konkursu ArtNoble 2016. Jest to konkurs dla wyróżniających się osobowości twórczych z publicznych uczelni artystycznych, a nagrody przyznawane są za najlepsze prace dyplomowe w kategorii Plastyka. Zdobywcą głównej nagrody ArtNoble Plastyka 2016 został Przemysław Jeżmirski z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a wyróżnienia otrzymali: Dawid Marszewski z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Ewelina Maksimiuk z Akademii Sztuki w Szczecinie i Dariusz Nowak z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Główna nagroda – statuetka 1-Art – przyznawana jest oryginalnej osobowości artystycznej, której prace zrealizowane są na najwyższym poziomie i przykuwają uwagę odbiorców. Laureat wybierany jest spośród kandydatów zgłoszonych przez kuratorów z publicznych uczelni artystycznych. Finalnie każdy kurator z uczelni typuje do konkursu trzy najlepsze prace dyplomowe. Kolejnym krokiem jest głosowanie, którego dokonuje ArtKapituła, składająca się z ponad 45 osobistości świata nauki, kultury i sztuki.

Konkurs organizowany jest przez Fundację artHOLDING w ramach Edukacyjnego Festiwalu Sztuk ArtNoble w Żyrardowie.

 
Przemysław Jeżmirski – Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
Artysta multimedialny, często zaangażowany w projekty z pogranicza sztuk cyfrowych, video, instalacji czy performance. Jego realizacje prezentowane były między innymi w: Mo Sound Concept Store (Wiedeń), Printa Gallery (Wiedeń), II Międzynarodowe Triennale Mediów Cyfrowych (Radom), Muzeum Narodowym w Warszawie i Muzeum Śląskim w Katowicach.

Ewelina Maksimiuk – Akademia Sztuki w Szczecinie
Wyróżnienie za dyplom licencjacki Przekształcenia I zrealizowany w Katedrze Grafiki Artystycznej. Głównie zajmuje się grafiką cyfrową oraz warsztatową, a konkretnie technikami wklęsłodrukowymi. Pierwsza nagroda w Ogólnopolskim Konkursie dla Studentów i Absolwentów Wyższych Uczelni Artystycznych.

Dawid Marszewski – Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Z wyróżnieniem obronił dyplom magisterski na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Janusza Marciniaka i prof. Andrzeja Pepłońskiego. Pełni obowiązki asystenta w XII Pracowni Malarstwa. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezesa Rady Ministrów, Rektora UAP. Zdobywca nagrody artystycznej ExkluzivPrize2013 magazynu Exkluziv.

Dariusz Nowak – Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
Dyplom na Wydziale Rzeźby. Jest aktywny w rożnych dziedzinach sztuki: grafika warsztatowa, film, projektowanie, rysunek, fotografia. Obecnie tworzy instalacje oraz rzeźby multimedialne w kontekście technologii, a relacji międzyludzkiej. Uzyskał w 2014 r. stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia oraz stypendium Rektora dla najlepszych studentów ASP w Krakowie w latach 2014 i 2015.

Tags: ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń