MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Zadania do działania

Zmysłoteka

Opublikowano: 29 lipca 2021 Views: 1593 Kino Centrum, Strona główna, Wydarzenia

Przegląd kina skandynawskiego

Kiedy: 30.075.08.2021.

Bilety na poszczególne pokazy w cenie 12 zł ulgowy / 14 zł normalny.

https://goout.net/pl/centrum-sztuki-wspolczesnej-znaki-czasu/vzhlad/

 

Program:

Piątek, 30 lipca 2021

18.15 „Pod powierzchnią”, reż. Joachim Heden, thriller, Szwecja, 2020, 81 min.

Najnowszy tytuł Joachima Hedena opowiada historię dwóch sióstr, których relacje nigdy nie były łatwe. Dziewczyny odziedziczyły po matce pasję do nurkowania, która pomaga im również w skracaniu dystansu pomiędzy nimi. Duża część filmu toczy się pod wodą, gdzie młodsza z sióstr Tuva, zostaje przygnieciona przez skałę na dnie morza. Jej starsza siostra Ida musi jak najszybciej znaleźć pomoc, niestety w promieniu kilku kilometrów nie ma żywej duszy. Rozpoczyna się morderczy wyścig z czasem, w którym każda sekunda jest na wagę życia i śmierci.
https://goout.net/pl/pod-powierzchnia/szcxmrr/

20.00 „Aniara”, reż. Pella Kagerman, Hugo Lilja, sci-fi, Dania/Szwecja, 2018, 106 min.

Aniara, jeden z kosmicznych statków ewakuujących ludzkość z Ziemi do ich nowego domu na Marsie, zbacza z obranego kursu po kolizji z kosmicznymi śmieciami. Pasażerowie powoli zaczynają sobie uświadamiać, że już nigdy nie opuszczą statku. Jedna z kobiet obsługuje salę w której możliwe jest doświadczenie wspomnień z Ziemi w bardzo realistyczny sposób. Wraz z upływem czasu, liczba osób chcących skorzystać z jej usług zaczyna gwałtownie wzrastać, co prowadzi do nieprzewidzianych konsekwencji.
https://goout.net/pl/aniara/szexmrr/

Sobota, 31 lipca 2021

20.00 „Heavy Trip”, reż. Jukka Vidgren, Jusso Laatio, komedia, Finlandia/Norwegia, 2018, 92 min.

Turo ma 25 lat i mieszka w małej wiosce na północy Finlandii. Jego jedyną rozrywką i jednocześnie największą pasją jest śpiew w metalowej kapeli Impaled Rectum. Choć zespół istnieje od 12 lat, jeszcze nigdy nie udało im się zagrać koncertu. Pewnego dnia chłopaki spotykają dyrektora wielkiego norweskiego festiwalu muzyki metalowej. Podejmują decyzję – teraz albo nigdy. Porywają perkusistę ze szpitala dla umysłowo chorych, kradną furgonetkę, trumnę z ciałem i trumnę z ciałem i wyruszają na podbój Norwegii.
https://goout.net/pl/heavy-trip/szhxmrr/

Niedziela, 1 sierpnia 2021

17.30 „Seryjny morderca”, reż. Mikael Håfström, thriller, Szwecja, 2019, 132 min.

„Seryjny morderca” to oparty na faktach thriller, pokazujący największy skandal sądowy w historii szwedzkiego wymiaru sprawiedliwości. Thomas Quick został skazany na dożywocie w szpitalu psychiatrycznym, po tym jak przyznał się do zamordowania 33 osób. Sprawa została uznana za rozwiązaną, a śledztwo zamknięto. Dziennikarz Hannes Rastam ma jednak wątpliwości, co do przebiegu procesu oraz przedstawionych dowodów. Postanawia rozpocząć własne śledztwo, by dowiedzieć się, gdzie leży prawda.
https://goout.net/pl/seryjny-morderca/szjxmrr/

Wtorek, 3 sierpnia 2021

20.00 „Nie tak miało być”, reż. Amanda Kernell, dramat, Szwecja, 2020, 94 min.

Jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć, gdy w grę wchodzi szczęście i bezpieczeństwo naszych bliskich „Nie tak miało być” opowiada historię kobiety, której ograniczono prawo do widywania się z własnymi dziećmi po tym, jak rozwiodła się z mężem. Alice, bo tak ma na imię główna bohaterka, postanawia zabrać swoją córkę i syna na wakacje bez zgody męża, który jako pełnoprawny opiekun zgłasza porwanie. To film o konsekonsekwencjach wyborów, które podejmujemy. Reżyserka stroni tutaj od jednoznacznej oceny swoich bohaterów, raczej bacznie się im przygląda, a werdykt odnośnie słuszności ich zachowań pozostawia nam.
https://goout.net/pl/nie-tak-mialo-byc/szlxmrr/

Środa, 4 sierpnia 2021

20.00 „Agentka”, reż. Jens Jonsson, thriller, Norwegia 2019, 105 min.

Sonja Wigert jest uwielbianą w Sztokholmie divą, która do tej pory nie poznała ciemnej strony życia. Wszystko wywraca się do góry nogami, gdy w Europie wybucha wojna, a Sonja dostaje się w sam środek działań szwedzkiego wywiadu. Jej zadaniem jest szpiegowanie nazistowskiego oficera Josefa Terbovena, który wybrał ją sobie, jako obiekt westchnień. Film na podstawie prawdziwej historii.
https://goout.net/pl/agentka/sznxmrr/

Czwartek, 5 sierpnia 2021

17.45 „Daniel”, reż. Niels Arden Oplev, Anders W. Berthelsen, dramat, Dania/Norwegia/Szwecja, 2019, 138 min.

Niesamowita historia duńskiego fotografa, który przeżył piekło na ziemi, kiedy został porwany przez grupę dżihadystów. Daniel Rye przez 398 dni znajdował się w niewoli członków ISIS na terenie Syrii, gdzie był przesłuchiwany i torturowany. Gdy został uwolniony, powrócił do domu, by przekazać swoją historię światu. To opowieść o sile ludzkiego ducha, która wydarzyła się naprawdę.
https://goout.net/pl/daniel/szoxmrr/

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń