MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

WYSTAWA / PromienioTwórczość – Carolina Khouri i Wojciech Sobczyński

Letnie spacery tematyczne: Modernizm

Opublikowano: 1 września 2017 Views: 1773 Strona główna

Noc Kultury w CSW!

Kiedy: 23 września (sobota), godz. 20.00–24.00

Toruń obchodzi 20-lecie wpisania zespołu staromiejskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Z tej okazji zapraszamy na Noc Kultury!

W sobotę będzie można zobaczyć wszystkie wystawy, takie jak:

/ Ekspozycje w ramach Międzynarodowego Festiwalu Plakatu i Typografii PLASTER: Fully Booked – plenerowa ekspozycja słowackiej grafiki książkowej, NEONa – Neony i typografia reklamowa we wschodniej Słowacji do 1989 roku, Slovak Types – projektowanie typografii na Słowacji w latach 1990–2017;

/ Natalia LL. Sum ergo sum
Wystawa ma charakter retrospektywny, podejmując próbę uporządkowania oraz podsumowania całego dorobku artystki – od początków twórczości w latach 60. XX wieku do najnowszych prac z 2016 roku. W ramach wystawy, poza pracami, które przeszły już do kanonu polskiej sztuki współczesnej, prezentujemy dzieła artystki nieznane dotychczas szerokiej publiczności. Miejsce prezentacji – Toruń, jest także symboliczne. Tu właśnie, na samym początku swojej kariery, a więc w roku 1962, artystka zdobyła pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Festiwalu Fotografii Studenckiej.

/ Wybrane prace z kolekcji CSW

/ PromienioTwórczość – wystawę prac Wojciecha Antoniego Sobczyńskiego i Caroliny Khouri
W dziełach Caroliny Khouri i Wojciecha Sobczyńskiego „promienioTwórczość” to przede wszystkim wzajemne oddziaływanie i przenikanie, zarówno w ich pracach indywidualnych, jak i razem tworzonych kompozycjach, powstających od lat we wspólnej przestrzeni życiowej i artystycznej – w harmonii pomiędzy ideami i poszukiwaniami.
Prezentacja inauguruje cykl wystaw polskiej sztuki na emigracji pt. „Sztuka w poczekalni”, pod opieką naukową prof. dr. hab. Jana Wiktora Sienkiewicza.

/ Biało-czerwono-biali. Współczesna sztuka białoruska
Niezależna sztuka białoruska, rozwijająca się poza obiegiem oficjalnym, charakteryzuje się wysoką jakością artystyczną i oryginalnością. Artyści odnoszą się do korzeni awangard lat 20. XX wieku, rodzących się na ich terenach, jak i współczesnych światowych tendencji. Pokażemy prace siedemnastu artystów, zarówno mieszkających na Białorusi, jak i w Unii Europejskiej, głównie w Niemczech.

/ Światy równoległe
Prace artystyczne czworga laureatów konkursu ArtNoble 2016. Jest to konkurs dla wyróżniających się osobowości twórczych z publicznych uczelni artystycznych, a nagrody przyznawane są za najlepsze prace dyplomowe w kategorii Plastyka.

Bilet na wszystkie wystawy: 1 zł

W Kinie Centrum prezentowane będą filmy toruńskich filmowców. Wśród nich znajdą się niezależne produkcje fabularne i dokumentalne — w tym portrety lokalnych artystów i osób związanych ze sztuką. Zobaczymy m.in. „Prześwity” Karoliny Ford, „Snufit” Marcela Woźniaka, „Ziggy Dust” Ryszarda Kruka, „Przytrzymać światło” Kajetana Pochylskiego, „Portret Jerzego” Magdy Strzyżyńskiej oraz teledysk Aleksandry Prądzyńskiej zrealizowany z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.
Pokazy odbędą się o godz. 20:00 oraz 22:00.

Do kina wstęp wolny!

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń