MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Chińska dusza. Cuda prowincji Hubei

NOC MUZEÓW W CSW!

Opublikowano: 1 maja 2018 Views: 3370 Festiwale, Plaster, Strona główna, Sztuka

9. Plaster – Konferencja „I’m not the Island” – transmisja na żywo!

Kiedy: 11 maja, od godz. 11.00
Kino Centrum

Konferencja stara się odpowiedzieć na pytanie, czy artysta postrzega siebie jak wyspę, czy izolacja jest złem koniecznym czy raczej twórczym przywilejem. Odczytamy przekazy dizajnerów pochodzących z dwóch skrajnie różniących się między sobą miejsc, takich jak: wyspa i ląd stały, centrum Europy i peryferia kontynentu, pustkowie i miejski zgiełk.

Festiwal Plaster

Konferencja „I’m Not the Island” – program

11.00–11.40
Ninna Thorarinsdottir / Dziwaczne stworzenia
Ninna Thorarinsdottir, Islandka zajmująca się projektowaniem dla dzieci, pokaże nam kolorowy, zabawny i dziwny świat swoich ilustracji i zabawek.

11.40–12.20
Michał Mierzwa / Uniforma / “Życie jest piękne. O inspiracji w procesie tworzenia”
„Co często mylimy z inspiracją? Czemu często szukamy jej w złych miejscach? Czemu często jej poszukiwania nie przybliżają nas do rozwiązania problemu projektowego? O rzeczach, o których zapominamy w procesie tworzenia i życiu samym w sobie”.

12.20–12.40
Przerwa kawowa

12.40–13.20
Atli Hilmarsson / Praca i inne historie
Podróż z Reykjaviku, przez Bazyleę, Monachium, Berlin i z powrotem do Reykjaviku ukazana przez moją pracę. Historie o podobieństwach, różnicach i ludziach.

13.20–14.00
Dominika Czerniak-Chojnacka / Chore wyspy
Krótka opowieść o wyspach, którym katar nie przechodzi i książkach, które można o tym stworzyć. Będzie to opowieść także o tym, że może boleć na różne sposoby i że czasem lekarstwem na wyspiarstwo bywa świadomość istnienia innych wysp.

14.00–14.20
Przerwa kawowa

14.20–15.00
Gabriel Markan / Gnax Type / Proces dojrzewania w projektowaniu krojów pism
Dlaczego próbujemy projektować nowe czcionki? Nie istnieje prawdopodobnie jedna odpowiedź na to pytanie. Gabríel Markan stara się odnaleźć własną, badając motywacje w początkowych stadiach swojej kariery współczesnego projektanta czcionek.

15.00–15.40
Filip Tofil / Syfonstudio / Wyspa tonie / To nie Wyspa
O ludziach, którzy zakłócają Twój spokój, o tych, którzy czegoś chcą lub mogą coś zaoferować od siebie. O telefonach późno w nocy od tych, co z pewnością wiedzą więcej od Ciebie, o autorach, redaktorach i korektorach. I trochę o byciu nieśmiałym. Acha, i o projektach, które Cię przerastają.

 

Tags: , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń