MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Teatr w Kinie Centrum: retransmisje spektakli z National Theatre

Andrzej Syska, „Iluminacja 3” (z cyklu „Światłosfery”) – instalacja...

Opublikowano: 10 sierpnia 2017 Views: 2095 Strona główna

II edycja CoffeeFEST Toruń

Kiedy: 8–10 września 2017 (piątek–niedziela)

CoffeeFEST 2.0 – czyli druga edycja Toruńskiego Festiwalu Kawy to prawdziwa uczta dla miłośników tego magicznego naparu, jak i całej związanej z kawą kultury. Już za kilka dni po raz kolejny zawita w murach Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu! Zarezerwujcie sobie weekend na przyswajanie niemałych ilości kofeiny w doborowym towarzystwie!

Co się będzie działo? Całkiem sporo: każdy kawowy entuzjasta będzie mógł dokształcić się, słuchając wykładów znanych i cenionych w kawowym świecie osobowości, nauczyć się odróżnić dobre espresso od tego niedoparzonego, zobaczyć jak namalować tulipana albo „pocisnąć” porządny aeropress, czy też wziąć udział w cuppingu i podzielić się opinią z prowadzącymi i innymi uczestnikami. 
Głównym założeniem festiwalu jest stworzenie oferty programowej, która pozwoli ściągnąć do Torunia stale rosnącą rzeszę prawdziwych, kawowych zapaleńców oraz skłonić do uczestnictwa lokalnych miłośników kawy. Przestrzeń targowo-wystawiennicza w tym roku skupi czołowe palarnie kawy w Polsce – nie zabraknie też palarni z regionu oraz foodtrucków. W każdym z tych miejsc będzie można posmakować, posłuchać oraz podyskutować na temat kawy.

Kolejne filary festiwalu to panele warsztatowe, wykłady oraz pokazy filmowe w Kinie Centrum. W tym roku również nie zabraknie czołowych postaci polskiej sceny kawowej, odwiedzą nas m.in. Filip Kucharczyk, Audun Sorbotten, Michał Piętak czy Mateusz Karczewski. Kuratorzy z Centrum Sztuki Filmowej po raz kolejny zaangażowali się w wyszukanie odpowiedniego repertuaru kinowego o szeroko pojętej kulturze kawy (więcej w repertuarze – klik).

Wydarzenie to, organizowane jest oddolnie przez grupę toruńskich miłośników kawy, związanych z kawiarniami i klubokawiarniami z naszego miasta. Festiwal ma jasne i czyste założenia – szerzenie kultury kawowej opartej na jakości produktów i świadomości konsumentów. Wszyscy miłośnicy oraz sceptycy kawy są mile widziani!

Wstęp na większość wydarzeń jest wolny, tylko niektóre warsztaty będą biletowane.

 

Więcej informacji o festiwalu i zapisach na warsztaty na wydarzeniu na Facebooku (klik)

 

 

 

Tags: , , ,

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń