MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

SPOTKANIA FILOZOFICZNE: 120 uderzeń serca

Najpierw zadbaj o treść #5 Nawiązania do kultury popularnej...

Opublikowano: 26 kwietnia 2018 Views: 1292 Strona główna

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w CSW

? 11.05. (piątek), godz. 10.00–21.00 – bezpłatny wstęp na wszystkie wystawy!
? 12.05. (sobota), godz. 12.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „I po co nam wolność?” i wystawach festiwalu Plaster.

Wstęp wolny!

W tym roku Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu obchodzi swoje dziesiąte urodziny. Projektowanie i budowa CSW były możliwe m.in. dzięki współfinansowaniu przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, dlatego w tym roku szczególnie świętujemy Dni Otwarte Funduszy Europejskich! Z tej okazji zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania naszych wystaw i udziału w oprowadzaniach kuratorskich.

 

Nasze aktualne wystawy:

Wystawa / Łukasz Patelczyk. Migotanie
Obrazy Łukasza Patelczyka można opisać jako połączenie malarstwa przedstawiającego i abstrakcyjnego. Artysta łączy realistyczny i oszczędny w wyrazie pejzaż z formami abstrakcyjnymi: liniami, plamami czy punktami, które poprzez swoje wyizolowanie od reszty kompozycji wprowadzają niepokój i atmosferę tajemnicy. Pejzaż zostaje odrealniony i charakter prac ulega zmianie. Widza może zastanawiać, co właściwie zostało zakryte i jaki cel miał taki kamuflaż?

6,7 GB. Wystawa z pigułki
Na wystawie prezentujemy dzieła dwanaściorga artystów z Chile i z Argentyny. Są to prace wideo oraz fotografie wyprodukowane w Europie według instrukcji autorów. Każdy twórca pokazuje od jednej do pięciu prac. Są to bardzo różni artyści, a każdy z nich – po drugiej stronie oceanu – stworzył swój własny mikrokosmos, który teraz możemy zobaczyć w Polsce. Pierwszą inspiracją wystawy była słynna walizka Marcela Duchampa…

Wystawa / I po co nam wolność?
Wystawa zbiorowa zorganizowana z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Stanowi próbę przyjrzenia się różnym postawom artystycznym oscylującym wokół szeroko rozumianej wolności. Punktem wyjścia wystawy są cztery osobowości twórcze XX wieku: Witkacy, Władysław Hasior, Jerzy Bereś i Tadeusz Kantor.

9. Plaster – Międzynarodowy Festiwal Grafiki Projektowej
Wernisaż: 11.05. (piątek), godz. 19.00
Tegoroczna edycja festiwalu poświęcona jest grafice projektowej z Islandii i – co jest już tradycją „Plastra” – konfrontacji jej ze współczesnymi zjawiskami w polskiej sztuce projektowej.

Wystawy festiwalu:
– „ID ICE” / współczesna grafika projektowa w Islandii (parter CSW)
– „I’m not the island” / plenerowa wystawa tematyczna konfrontująca postawy polskich i islandzkich grafików odnoszących się do tytułowej sentencji (bulwar CSW)
– wystawa związana z typografią i ilustracją przedstawiająca prace studiów projektowych z Reykjaviku (taras CSW)
– And / end. Sławomir Janiak, wystawa retrospektywna (Labsen)

Zapraszamy!

 

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń