MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Kino dla seniora: Mistrz

Październik w CSW

Opublikowano: 7 października 2021 Views: 492 Strona główna

Dar do kolekcji Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”

Instalacja GABINET / DAS KABINETT, która od roku prezentowana jest na Bulwarze Sztuki CSW „Znaki Czasu”, decyzją Goethe-Institut staje się częścią kolekcji CSW. Przekazanie daru przez panią Dyrektor Julię Hanske nastąpi dnia 15.10.2021 o godz. 12.00 w siedzibie CSW. Zapowiadana jest obecność pana Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

GABINET / DAS KABINETT jest multimedialną instalacją artystyczno-filmową, umieszczoną w trzech połączonych kontenerach, gromadzącą dzieła sztuki specjalnie namalowane w jej wnętrzu, reprodukcje fotosów, plakatów i oryginalnych projektów scenograficznych, rzeźbę Cezara, liczne monitory z klipami filmowymi, stację do pokazu VR, małe kino. Wartość przekazywanej instalacji wynosi 500000 zł. Jak na razie to najcenniejszy obiekt w kolekcji CSW.

15 października 2021 o godz. 18.00 nastąpi również otwarcie wystawy pt. PAWILON. CALIGARI, prezentującej obszerny wybór obrazów związanych z tematyką przenikania się filmu i sztuki, namalowanych przez dwóch polskich neoekspresjonistów: prof. Zdzisława Nitki i Eugeniusza Minciela. Centralnym punktem ekspozycji będzie instalacja multimedialna PAWILON, stanowiąca „lekką” wersję GABINETU, przez ostatni rok pokazywaną w Deutsche Kinemathek. Museum Filmu i Telewizji w Berlinie. Wewnątrz PAWILONU pokażemy pierwszy w Polsce film wolumetryczny z udziałem polskich aktorów: Arkadiusza Jakubika i Jakuba Gierszała.

Wydarzeniu będzie towarzyszyła konferencja prasowa.

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń