MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

LITERY W STANIE ROZKŁADU – spotkanie ze Stefanem Kornackim

9. CoCArt Music Festival

Opublikowano: 14 marca 2017 Views: 2244 Strona główna

Dać matce aparat – VIII wernisaż zdjęć Mam Uniwersytetu AFD

Kiedy: 1 kwietnia (sobota), godz. 14.00
Gdzie: Labsen

Wystawa będzie czynna od 1 do 30 kwietnia 2017 roku.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, sympatyków fotografii i wszystkich chętnych na wyjątkową wystawę zdjęć fotografujących mam. 

Tradycyjnie już tematem przewodnim wystawy jest dziecko i dzieciństwo widziane oczami matek – niezwykle zdolnych i utalentowanych fotografek. Wystawa jest zwieńczeniem nauki na Uniwersytecie w Akademii Fotografii Dziecięcej. Grupa ponad 100 słuchaczek z Polski i zagranicy przez pół roku pracowała nad zagadnieniami z zakresu fotografii. Zdjęcia łączy jeden motyw – dziecko i ulotne chwile jego dzieciństwa widziane oczami matki. Fotografie zaskakują nie tylko różnorodnością technik i stylów, ale również wyjątkowym podejściem do tematu.

Zdjęcia prezentowane na wernisażu to niezwykłe pod wieloma względami fotografie, z jednej strony piękne obrazy, z drugiej to bardzo osobliwa, „zbiorowa” kronika życia rodzinnego. Jak zawsze zdjęcia są na bardzo wysokim poziomie technicznym i artystycznym. Ale zadziwiają nie tylko pięknem, techniczną poprawnością czy kreatywnością autorek. Przede wszystkim zachwycają emocjami dzieci i wnikliwością spojrzenia na świat dziecka oraz rodziny. Wystawa to zbiór przepięknych fotografii i jednocześnie prezentacja osobistych historii matek, ich dzieci i rodzin. To rodzaj spotkania, na które odbiorca zostaje zaproszony poprzez oglądanie często bardzo osobistych momentów przedstawionych na zdjęciach. Zatrzymane w kadrze chwile mają w sobie ogromny ładunek emocjonalny, skłaniają do zachwytu ale także do refleksji, do rozważań nad tym, co w życiu najważniejsze, najbardziej wartościowe czyli nad relacjami i szczęściem zwyczajnych chwil. – podkreśla współorganizatorka wystawy i koordynatorka Uniwersytetu Akademii Fotografii Dziecięcej Monika Ralcewicz-Ciaiolo – Fotografie zaprezentowane na wystawie to prawdziwy obraz dzieciństwa. Subiektywny i pokazywany sercem matki, jej talentem, zdolnościami i jej wizją świata.

Wystawa DAĆ MATCE APARAT udowadnia, że realizując swoje pasje i spełniając marzenia nie trzeba rezygnować z rodziny. Co więcej pokazuje jak niezwykły i satysfakcjonujący obie „strony” „zespół twórczy” może stworzyć matka i dziecko. Wreszcie ile radości i satysfakcji z fotografowania może czerpać cała rodzina.

Z okazji wernisażu zostanie wydana publikacja albumowo-książkowa zawierająca zdjęcia z wystawy.

Wernisaż jest wydarzeniem otwartym, na który organizatorzy zapraszają wszystkich, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Na spotkaniu będzie można nie tylko podziwiać wspaniale fotografie przedstawiające dzieci w wyjątkowych i pięknych portretach, zdjęciach reportażowych, artystycznych i kreatywnych ujęciach, ale także porozmawiać z autorkami zdjęć oraz instruktorkami Akademii Fotografii Dziecięcej. Podczas gdy dorośli będą zajęci wystawą, dzieci zabawiać będzie znany i lubiany przez milusińskich, najwspanialszy na świecie Klaun Koko.

Zdjęcia z wystawy DAĆ MATCE APARAT będzie można obejrzeć od 1 do 30 kwietnia 2017 w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu. Uroczyste otwarcie wystawy i wernisaż odbędą się 1 kwietnia o godzinie 14:00. Wydarzenie potrwa do godz. 17.00.

 

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń