MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Marcowe wydarzenia w Czytelni!

Godziny otwarcia CSW w Święta Wielkanocne i Majówkę

Opublikowano: 10 marca 2019 Views: 3915 CoCArt, Festiwale, Strona główna

11. CoCArt Music Festival

Kiedy: 29–30.03.2019

Program festiwalu – koncerty (Kino Centrum):

29.03.2019, piątek, godz. 19.00:
Qba Janicki (Polska)
Soundscape Mirror (Polska)
Norbert Möslang (Szwajcaria)

30.03.2019, sobota, godz. 19.00:
Hubert Zemler (Polska)
Veronika Mayer / Conny Zenk (Austria)
Thomas Köner (Niemcy)

Inne wydarzenia w ramach Festiwalu:
30.03.2019, godz. 13.00, Czytelnia CSW
Spotkanie z Grzegorzem Tyszkiewiczem, szefem wytwórni płytowej Bocian Records.
29 i 30.03, godz. 23.00, PERS, ul. Mostowa 6
Chillout room i after party

KARNET NA DWA DNI: 50 zł
BILET NA JEDEN DZIEŃ (29 lub 30.03): 30 zł
UWAGA! Ilość miejsc jest ograniczona, zachęcamy do zakupu online:

JCoCArt Music Festival to prawdziwa uczta dla fanów szeroko rozumianej nowej muzyki i sztuki audiowizualnej. Co roku od ponad dekady podczas festiwalu w toruńskim CSW pojawiają się znakomici wykonawcy z Polski i różnych stron świata. Wielu z zapraszanych muzyków, performerów, artystów dźwięku i obrazu, którzy występowali na CoCArt Music Festival posiada status prawdziwych legend i prekursorów zjawisk muzycznych, które pojawiły się w ostatnich dekadach XX wieku i na początku XXI w. Serdecznie zapraszamy na jedenastą edycję festiwalu!

11. CoCArt Music Festival – ARTYŚCI:

Thomas Köner (Niemcy) – kompozytor i producent muzyki elektronicznej, jeden z najbardziej zasłużonych dla rozwoju gatunku ambient artysta multimedialny. Jest połową elektronicznego duetu Porter Ricks (współtworzonego wraz z Andym Mellwigiem), prekursorskiego w połowie lat 90. dla rozwoju nurtu dub-techno spod znaku wytwórni Chain Reaction. Aktywny na polu muzyki od prawie 30 lat. T. Köner zrealizował kilkanaście solowych albumów oraz kilka we współpracy z legendą niemieckiej elektroakustyki Asmusem Tietchensem (jako Kontakt der Jünglinge).
Koncert audiowizualny.
http://thomaskoner.com


Norbert Möslang (Szwajcaria)
 – urodził się w St. Gallen w 1952 roku. Jest artystą wizualnym i muzykiem (m.in. saksofon sopranowy, kontrabas, instrumenty elektroniczne). Gra, jak sam to określa, „cracked everyday-electronics”. Od 1972 do końca 2002 roku tworzył wraz Andy Ghulem duet Voice Crack. Grał w Poire_z i King Ubu örchestrü. Współpracował z takimi muzykami jak: Otomo Yoshihide, Günter Müller, Jérôme Noetinger, Lionel Marchetti, Jim O’Rourke, Kevin Drumm, Jason Kahn, Oren Ambarchi, Keith Rowe, Aube. Komponuje muzykę do filmów, najbardziej znaną ścieżkę dźwiękową skomponował do filmu The Sound of Insects – Record of a Mummy (Odgłosy robaków – zapiski mumii, 2009).
http://moeslang.com

Veronika Mayer / Conny Zenk (Austria)

Veronika Mayer (audio) – urodziła się w 1977 r. Kompozytorka i artystka dźwiękowa mieszkająca w Wiedniu. Jej utwory obejmują kompozycje instrumentalne i elektroakustyczne, instalacje dźwiękowe i koncerty z użyciem instrumentarium elektronicznego. Aktywnie działa na polu improwizacji elektronicznej, występuje solo i z innymi muzykami, także z artystami wizualnymi. Jej prace były prezentowane na różnych festiwalach muzyki współczesnej i eksperymentalnej w Austrii, Argentynie, Czechach, Danii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Indonezji, Włoszech, Meksyku, Szwajcarii, na Słowacji i w USA.
http://veronikamayer.com

Conny Zenk (wideo) – urodziła się w 1985 r. Jest kompozytorką wizualną, artystką wideo i medialną, mieszkającą w Wiedniu. Pracuje nad takimi tematami jak media społecznościowe, migracja, gender i feminizm, a także nad koncepcjami urbanistycznymi, architektonicznymi i przestrzennymi. W różnych projektach muzyki audiowizualnej jej głównym zadaniem jest tworzenie języka improwizacji pomiędzy różnymi obszarami artystycznymi. Za pomocą programów generatywnych tworzy abstrakcyjne elementy, takie jak linie i powierzchnie oscylujące, migotanie ziarniste i impulsy stroboskopowe. Conny Zenk bawi się pojęciem percepcji i tego, co nie jest widoczne.
https://connyzenk.com


Hubert Zemler (Polska)
 – jeden z najbardziej rozchwytywanych perkusistów polskiej sceny improwizowanej, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Występował w orkiestrach symfonicznych (Opera Narodowa, Sinfonia Varsovia), a także współpracował z uznanymi jazzmanami (m.in. Zbigniewem Namysłowskim, Wojciechem Staroniewiczem). Współtworzył wiele ważnych inicjatyw na polskiej scenie muzyki niezależnej, takich jak SzaZaZe, Horny Trees czy Babadag. Jest również interpretatorem muzyki współczesnej. Współpracował między innymi z Szabolcsem Esztényim, Johnem Tilburym, Evanem Ziporynem, Gyanem Riley’em i grupą Kwadrofonik. Obok wspierania licznych zespołów od kilku lat rozwija własne przedsięwzięcia perkusyjne solo lub z udziałem innych artystów tego instrumentu.
https://hubert-zemler.bandcamp.com


Qba Janicki (Polska)
 – od najmłodszych lat związany ze środowiskiem funkcjonującym w klubie Mózg. W swej karierze scenicznej zagrał setki koncertów, na których występował m.in. z takimi artystami jak Jerzy Mazzoll, Sławek Janicki, Roscoe Mitchell, Tomasz Sroczyński, Toshinori Kondo, Kris Wanders czy Fred Frith. Aktualnie zajmuje się pracą w zespołach Wojtek Mazolewski Quintet, Malediwy z Markiem Pospieszalskim, Kondensator Przepływu z Bartłomiejem Chmarą i Martyną Chojnacką. Oprócz gry na instrumentach, tworzy także muzykę teatralną, współpracując z Pawłem Łysakiem, Arturem Pałygą, Grzegorzem Jaremko czy Łukaszem Korczakiem. Zaznaczył również swoją obecność na scenie hip-hopowej, produkując płytę rapera Vienia. Dodatkowo jako współzałożyciel Mózg Foundation oraz członek Stowarzyszenia Artystycznego Mózg, współpracuje przy organizacji projektów kulturalnych w Bydgoszczy i Warszawie.


Soundscape Mirror (Polska)

Krzysztof Ostrowski (Freeze, audio) – mieszka w Bydgoszczy; od lat tworzy rozmaite formy muzyki elektronicznej – od ulotnych poszukiwań dźwiękowych, po zdecydowane rytmy techno z eksperymentalnym zacięciem. Łączy to z grą na trąbce w orkiestrze wojskowej, co na pewno dodaje jego muzycznym wizjom nowej perspektywy. Nagrywa solo jako Freeze, jak również w duetach z Piotrem Cisakiem, Mateuszem Wysockim/Fischerle (jako IFS), Grzegorzem Pleszyńskim (jak Transmemories).

Tomasz Roszczybiuk (Skof, wideo) – menedżer kultury, realizator multimediów i pokazów audiowizualnych, vj, miłośnik muzyki. Motywem przewodnim jego działań jest relacja obrazu i dźwięku, a także ich interakcja i połączenie. Swoje projekty opiera na eksperymentowaniu z miksowaniem i generowaniem obrazu na żywo.
https://soundscapemirror.bandcamp.com

Grzegorz Tyszkiewicz (Bocian Records) – prowadzi rozpoznawalną na całym świecie oficynę wydawniczą Bocian Records, specjalizującą się w muzyce improwizowanej i komponowanej, dla której wspólnym mianownikiem jest muzyka noise i inne gatunki ekstremalne w stylu Wolf Eyes & Anthony Braxton czy zespół Borbetomagus, a także dorobek takich kompozytorów jak Iannis Xenakis i Zbigniew Karkowski W latach 80. i 90. występował we włocławskich grupach Np.WAT i Marchlevski. Organizował koncerty i serie imprez popularyzujących muzykę spoza głównego nurtu. Stały gość audycji muzycznych o muzyce improwizowanej w Programie II Polskiego Radia. Muzykę wydawaną przez siebie prezentuje też z powodzeniem na festiwalach i cyklicznych imprezach w formie nietypowych dj-setów opartych na dźwiękach z nagrań odrzuconych przez niską jakość tłoczenia. 

http://www.bocianrecords.com

11. CoCArt Music Festival wspierają:
Austriackie Forum Kultury w Warszawie
Goethe Institut w Warszawie
Swiss Arts Council Pro Helvetia

Kuratorzy festiwalu: Rafał Iwański, Rafał Kołacki
Oprawa graficzna: Krzysztof Białowicz

Informacje o festiwalu na stronie CSW: https://csw.torun.pl/cocart
Strona prowadzona przez kuratorów festiwalu: www.cocart.pl
Strona na facebooku: www.facebook.com/cocart.festival

logotyp Fiundacji Proheveltia

Tags:

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń