MENU

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW

Social Media Ninja

SZUKAMY SOCIAL MEDIA NINJA!

Zdjęcie z warsztatów

Warsztaty edukacyjne (gimnazjum i liceum) – rok szkolny 2015/2016

Zdjęcie z warsztatów

Opublikowano: 2 września 2015 Views: 1943 Bez kategorii

Warsztaty edukacyjne (przedszkola i szkoła podstawowa) – rok szkolny 2015/2016

Wszystkich nauczycieli, pedagogów i rodziców zapraszamy do przestudiowania naszej nowej oferty edukacyjnej na rok szkolny 2015/2016!

Warsztaty edukacyjne pod hasłem EDUAKCJE to oparte na kreatywnej formule zajęcia dostosowane do potrzeb i możliwości różnych grup wiekowych, od przedszkolaka do maturzysty. Tematyka warsztatów nawiązuje do aktualnie prezentowanych w CSW wystaw, a także do tworzonej przez Centrum kolekcji sztuki, ale inspirowana jest także różnymi ciekawymi zjawiskami z zakresu współczesnej kultury wizualnej.

Podczas swobodnej, opartej na twórczym eksperymentowaniu zabawie z różnymi technikami artystycznymi, uczestnicy naszych warsztatów poznają różne nurty w zakresie sztuki współczesnej, która wcale nie musi być niezrozumiała.

PRZEDSZKOLE / SZKOŁA PODSTAWOWA

/TYPOZABAWY

TYPO-Literki

Podczas warsztatów weźmiemy pod artystyczną lupę wszystkie litery alfabetu. Będziemy je odbijać za pomocą metod graficznych, nadawać im nowe kształty, projektować, pisać różnymi narzędziami i drukować. Do naszych działań użyjemy nietypowych narzędzi rysunkowych, specjalnych patyków z balsy, pieczęci, szablonów oraz niezwykłych okularów 3D!

TYPO-Cyferki

PO PIERWSZE: będziemy kalkulować i kolorować,

PO DRUGIE: przeliczać i naklejać,

PO TRZECIE: barwnie odejmować i dodawać,

PO CZWARTE: składać , grać i „wycinać różne numerki”

/PŁASKIE CZY PRZESTRZENNE?

Zabawki

Tworzenie zabawek własnymi rękoma to doskonała zabawa!

Jedna z takich zabawek DIY to dziwny stwór o imieniu „HAPTYCZNIK”. Za jego pomocą wykonamy wspólnie miękkie przytulanki. Drugi z takich stworów to „ŁAPACZ POWIETRZA” – spróbujemy go skonstruować dodając kolejne dmuchane elementy. Wykonanie innych zabawek umożliwią nam przyjazne materiały, takie jak kolorowe pianki, pachnące kamienie, filc, drewniane kółeczka i inne fajne przedmioty.

Poszukiwacze skarbów

Podczas warsztatów dzieci wcielają się w poszukiwaczy skarbów, a planszą w tej grze jest… budynek Centrum Sztuki Współczesnej! Dzięki specjalnej mapie dojdziemy do wyznaczonych miejsc, gdzie ukryte są zagadki. Gdy wszystkie rozwiążemy- dotrzemy do skarbu!

Potrzebne nam będą: dobra pamięć, refleks i trochę szczęścia 🙂

Od tej pory dzieci będę patrzeć zupełnie inaczej na CSW. Tylko one będą znały niektóre jego tajemnice…

/CZARNO-BIAŁE LUB W KOLORZE

Czarno-białe

Wyobraźmy sobie, że świat jest czarno-biały. Nuda? Ależ skąd! Op-artowe sztuczki, pieczątki, kolaże, frotaże… Działając „płasko” i „przestrzennie”stworzymy czarno-białe miasto, pełne czarno-białych, hybrydowych zwierząt. Nie damy się jednak zrobić na szaro!

Barwiarnia

Na początku warsztatów sporządzimy, niczym dawni mistrzowie malarstwa, barwne receptury ,dzięki którym dowiemy się, jak z trzech podstawowych kolorów stworzyć całą paletę barw. Mieszając i wirując stworzymy serię kolorów, którymi pokryjemy różne kształty. Przefiltrujemy kolorowe tusze, by stworzyć ciekawe wzory. Będziemy barwić, nasycać, farbować i kolorować. Do naszych działań użyjemy specjalnych maszyn do malowania i rysowania, a także farb do mozaikowania!


POBIERZ OFERTĘ EDUKACYJNĄ (pdf, 267.6 KiB)

Instytucja finansowana ze środków Miasta Toruń